Dočasná venkovní galerie na místě bývalého domu převozníka

Nízkonákladová a lehce realizovatelná změna neutěšeného prostoru v nový veřejný prostor a místo setkávání nejen místních v Podhoří u přívozu. Rychlá a dočasná proměna zbytků bývalého domu převozníka na příjemný veřejný prostor. Nyní je nevábné místo ostudou Podhoří. Pojďme změnit tvář tohoto místa v čase kdy se připravuje projekt na větší přestavbu! Není nutné čekat, lze to změnit hned!
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Na místě bývalého domu převozníka je připravován projekt na novou veřejnou stavbu. Není však zřejmé, v jaké fázi je projekt nachází (projektová příprava a získávání povolení trvá běžně měsíce až roky). V místě projektu tak nyní ruiny bývalého domu převozníka slouží jako veřejné záchody, shromaždiště odpadu a parkoviště přímo „v domě“. Návrh má za cíl změnit tento stav v čase kdy se projekt připravuje.

Popis:

Tento trend se běžně užívá například před rekonstrukcí starých objektů. Než se připraví projekt je zpřístupněn a odehrávají se z něm různé akce. Pouze se zajistí a zamete.
Návrh pracuje s dočasným nízkonákladovým a rychlým řešením neutušeného stavu místa. Všechny kroky jsou podřízeny jednoduchosti a možnostem vytvořit vše na místě v tu samou chvíli. Co nejvíce zjednodušit přípravu proměny. Návrh vybízí k zapojení místních obyvatel a pojetí celého jako komunitní projekt. Místní se můžou zapojit jako v úpravě místa, tak například při shánění či výrobě nábytku.
Konkrétní kroky jsou zajištění zbytku stavby, aby z ní nic neopadávalo. Natření zdí jednotnou barvou. Jednoduché vyspravení prostoru podlahy. Vyčištění náletové zeleně. Tvorba nábytku například z palet, výroba květníků apod. Je zde možnost večerního osvětlení.
Prostor by pak mohl fungovat jako otevřená galerie, kde se může prezentovat buďto MČ Troja nebo místo může spravovat a využívat galerie u Trojské lávky a podobně.
Mobiliář lze vyrobit komunitní akcí, nebo například zažádat IPR o zapůjčení židlí a stolků z jejich projektu, případně se dá nakoupit po antikách v řádech stovek korun.

Odhadované náklady

90000 Kč

Umístění

U přívozu v Podhoří

Nerealizovatelné

Návrh bude realizovaný jinou formou se zapojením participace občanů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Jen 2 lavičky a 2 koše

Zkrášlení a zkulturnění vyhlídky na Vinařství Salabka a bývalého ohniště v lesíku s břízami nad Fata Morganou. Obě místa jsou označena „Chráněné území“. Věřím, že umístění odpadkových košů v těchto dvou frekventovaných zastávkách v lesíku (kde v minulosti bývaly), sníží počet pohozených lahví a plastů. Na místě bývalého ohniště pak obnovit původní sezení (kmeny jako lavičky). Místo ohniště jednoduchý stůl na piknik.

Více »

Oprava lesni stezky Octárna/Farky

Lesni stezka, ktera zacina u Octarny v Podhori a vede lesnatym svahem na kopec k vyhlidce Farky ma degradovane drevene schodiste, nekde zustaly jen fixacni roxory,ktere jsou samotne nebezpecne, vydřeva casem uhnila. Schodiste ma byt tvoreno dvema roxory kolmo k zemi a za nimi usazenymi kulatinami.
Smyslem zameru je vykopat zbytky kulatin a osadit nove dubove, impegnovane drevo, nekde roxory obnovit.
stezka je videt na https://mapy.cz/s/bacadosofo

Více »

I. Veřejné griloviště pod valem

Prostor pro spontánní i plánované sousedské setkávání u piknikových stolů s možností grilovat si jídlo nebo konzumovat jiné vlastní občerstvení.

Více »