Doplnění odpadkových košů a stojanu na kola v Podhoří

Trojou procházející cyklostezka podél Vltavy je velice oblíbeným a frekventovaným místem. Nese to sebou, ale samozřejmě i ty negativní aspekty. Jedním z nich je značné znečištění různými odpadky nejen na cyklostezce ale i v ulicích Podhoří. Nelze příliš změnit nepořádnost některých lidí, ale lze tomu předejít například dostačující sítí odpadkových košů. V návaznosti by bylo vhodné zvážit pravidelný úklid ulic Podhoří i dalších míst.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Záměrem návrhu je obecně kultivace a zkvalitnění veřejného prostoru především části Podhoří, která je velice vytížená proděním lidí. Není zde zaveden pravidelný úklid ulic a není zde dostatečná síť odpadkových košů odpovídající frekvenci lidí. Provádění úklidu dobrovolníky, které se zde už několikrát událo, není dlouhodobě udržitelné ani tolik efektivní. Na točně autobusu v Podhoří je navíc navrženo doplnění městské infrastruktury v podobě chybějícího stojanu na kola.

Popis:

Řešení spočívá v analýze stávající situace (naznačeno v přiložené mapě, kde je znázorněno stávající rozmístění odpadkových košů) a návrhu zlepšení (doplnění). Jsou vytypována místa pro umístění nových odpadkových košů (ulice V Podhoří) a stojanu na kola (točna Podhoří). Počítá se s výběrem typových prvků. Jako ideální reference je zde ukázána sestava koše a stojanů na kola nedávno vysoutěženého ve veřejné soutěži a určeného přímo pro Prahu. Městská část si o tento mobiliář může Prahu zažádat. Jak je již zmíněno řešení situace s odpadem v ulicích není jen o mobiliáři, ale o celkové údržbě veřejného prostoru a ulic. Při dobrovolných úklidech se uklidilo velké množství odpadu, ale problém je kontinuální. A myslím si, že všichni chceme žít v čistém a kultivovaném prostředí.

 

Odhadované náklady

60000 Kč

Umístění

Podhoří

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Louže

Cílem návrhu je likvidace laguny na křižovatce ulic Sádky a Povltavská vznikající po srážkách.

Více »

Oprava lesni stezky Octárna/Farky

Lesni stezka, ktera zacina u Octarny v Podhori a vede lesnatym svahem na kopec k vyhlidce Farky ma degradovane drevene schodiste, nekde zustaly jen fixacni roxory,ktere jsou samotne nebezpecne, vydřeva casem uhnila. Schodiste ma byt tvoreno dvema roxory kolmo k zemi a za nimi usazenymi kulatinami.
Smyslem zameru je vykopat zbytky kulatin a osadit nove dubove, impegnovane drevo, nekde roxory obnovit.
stezka je videt na https://mapy.cz/s/bacadosofo

Více »

Pojďme do Troji přidat Knihobudku

Knihobudky slouží k bezplatnému půjčení knih nebo jejich výměně. Leží vám doma nevyužitá kniha? Někomu dalšímu může udělat radost. A sami si vezměte tu, která vás nejvíce láká.

Více »