Úpravy kontejnerových stání – zástěny / přemístění

Kontejnerová stání tříděného dopadu jsou pro nás dnes nezbytné a samozřejmé. To ale ještě neznamená, že musí znehodnocovat veřejný prostor. Ať už funkčně či vizuálně. Návrh obsahuje analýzu stávajících kontejnerových stání, která zásadně znehodnocující veřejný prostor a úpravu vhodných stanovišť pomocí zástěn. Velice vhodná je jednotnost řešení po celé Troji.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:

Návrh má za cíl obecně zhodnotit a zkvalitnit veřejný prostor Troji. I přes prováděnou údržbu kontejnerových stání od MČ budou tato místa vždy spíše špinavějším provozem. Zástěny kontejnerových stání zkvalitní nejen vizuální stránku veřejného prostoru. Křiklavě barevné a leckdy zašlé a špinavé nádoby na odpad budou jednotně umístěny a částečně skryty za zástěnou. Je to také prevence proti znečišťování místa při poryvech větru apod.

Popis:

Přiložená mapa obsahuje analýzu kontejnerových stání v Troji a posouzení obecného působení na veřejný prostor a na lidi kteří ho užívají. Současný trend zkvalitňování veřejného prostoru, v tomto směru, je znatelný na celém území ČR.

Jediný vhodný příklad kvalitního kontejnerového stání je nyní po rekonstrukci na autobusové točně V Podhoří. Zde je využita zástěna v kombinaci dřeva a kovu. Předpoklad návrhu je využití stejného typového sériově vyráběného prvku pro jednotlivá stání. Velice žádoucí je využití 1 typu zástěny pro celou Troju z důvodu jednotnosti a přehlednosti.

Vybraná stanoviště jsou: Na Kazance, Sádky/Povltavská, parkoviště u Trojské lávky, Nad Kazankou/Trojská a Trojská před Divišovou vilou.

Náklady na jedno stání jsou 80 tis. Kč bez DPH. Z rozpočtu lze zrealizovat 1-5 zástěn pro kontejnerové stání.

Odhadované náklady

450000 Kč

Umístění

Jednotlivá místa kontejnerových stání tříděného dopadu v Troji (viz přiložená mapa).

Jeden komentář

  • Určitě by to zkulturnilo Troju. Šlo by zařadit i stanoviště u softbalového hřiště ulice U vody ?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Dočasná venkovní galerie na místě bývalého domu převozníka

Nízkonákladová a lehce realizovatelná změna neutěšeného prostoru v nový veřejný prostor a místo setkávání nejen místních v Podhoří u přívozu. Rychlá a dočasná proměna zbytků bývalého domu převozníka na příjemný veřejný prostor. Nyní je nevábné místo ostudou Podhoří. Pojďme změnit tvář tohoto místa v čase kdy se připravuje projekt na větší přestavbu! Není nutné čekat, lze to změnit hned!

Více »

Doplnění odpadkových košů a stojanu na kola v Podhoří

Trojou procházející cyklostezka podél Vltavy je velice oblíbeným a frekventovaným místem. Nese to sebou, ale samozřejmě i ty negativní aspekty. Jedním z nich je značné znečištění různými odpadky nejen na cyklostezce ale i v ulicích Podhoří. Nelze příliš změnit nepořádnost některých lidí, ale lze tomu předejít například dostačující sítí odpadkových košů. V návaznosti by bylo vhodné zvážit městskou částí zřízený pravidelný úklid ulic Podhoří i dalších míst.

Více »