I. Veřejné griloviště pod valem

Prostor pro spontánní i plánované sousedské setkávání u piknikových stolů s možností grilovat si jídlo nebo konzumovat jiné vlastní občerstvení.
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Veřejná griloviště a pikniková místa jsou v celé Praze stále populárnější a využívají je všechny věkové kategorie. Rádi bychom vybudovali na travnaté ploše pod valem u “cvičiště” místo, kde se můžeme se sousedy spontánně potkat, nebo společně naplánovat oslavy na místě, které je na to určené a přizpůsobené. Byl by to prostor pro všechny.

Popis:

Navrhujeme prostor v celkové rozloze cca 40 m². Prostor by tvořily 2 piknikové stoly s lavičkami (s celkovou kapacitou 16 míst na sezení), venkovní ukotvený gril, odpadkové koše a pokud to bude možné i pítko a přístup k vodě (lze umístit blíže silnice). Piknikové stoly by byli rozmístěny dál od sebe aby mohlo prostor využívat více skupin naráz. Grilovací prostor by byl jeden pro všechny stoly a byl by umístěn co nejdále od cvičiště.

Navrhujeme dohromady 3 projekty (I. Griloviště, II. Hřiště a III. Mini-amfiteátr) které by byli ve stejném stylu, zejména z přírodních materiálů a v souladu s rázem daného místa. Zároveň by nenarušovali průchodnost místa pro ostatní (například při venčení psů). Navrhovatelé by rádi aktivně projekt realizovali – projektovou přípravu by zaštiťovala Jana Mercogliano (architektka).

Předpokládáme cenu do 500 tisíc Kč včetně projektu i realizace. Přesná suma se bude odvíjet od zvolených materiálů a úpravy plochy pod stoly a grilem (zpevněná či nezpevněná). Je také možné realizovat v méně nákladné podobě a využít část rozpočtu pro naše další návrhy Hřiště a/nebo amfiteátr Pod Valem.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Pozemek pro griloviště by mohla být parcela číslem:1598/1, která je ve správě MČ Praha-Troja. Na této parcele se již nachází cvičiště. Griloviště by bylo umístěno blíže k valu.

Nerealizovatelné

Navrhovatelka po dohodě s městskou částí sama stáhla svůj návrh z důvodu, že ho budou realizovat jinou formou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Louže

Cílem návrhu je likvidace laguny na křižovatce ulic Sádky a Povltavská vznikající po srážkách.

Více »

Pojďme do Troji přidat Knihobudku

Knihobudky slouží k bezplatnému půjčení knih nebo jejich výměně. Leží vám doma nevyužitá kniha? Někomu dalšímu může udělat radost. A sami si vezměte tu, která vás nejvíce láká.

Více »

Cesta k botanické zahradě

Cesta k botanické zahradě je jistou před vizitkou botanické zahrady, je dobré zrevitalizovat i přiléhající okolí. Zde je navržena revitalizace pruhu pozemku, který je součástí hlavní cesty k botanické.

Více »