III. Mini-amfiteátr pod valem

Mini-amfiteátr tvořen 3 řadami laviček ukotvené přímo do spodní části nerizikové strany valu.
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:

Navrhujeme využití prostoru nerizikové části valu k vybudování mini-amfiteátru pro malé kulturní akce (školkové a školní akce, komunitní a kulturní akce jako je třeba letní kino). Šlo by zároveň o prostor pro spontánní sousedské setkávání pro obyvatele Troje všech věkových kategorií. V kombinaci s dětským hřištěm poskytuje zázemí pro celou rodinu.

Popis:

Mini-amfiteátr by byl tvořen zakotvenou pevnou konstrukcí tří lavic nad sebou. Dřevěná plocha na sezení se snadným přístupem by svým stylem zapadala do rázu okolitého pozemku. V případě letního kina, lze navrhnout přiléhající hřiště tak aby umožnila promítacího plátna na prvky hřiště.

Námi navrhované 3 projekty (I. Griloviště, II. Hřiště a III. Mini-amfiteátr) by byli ve stejném stylu. Navrhovatelé by rádi aktivně projekt realizovali – projektovou přípravu by zaštiťovala Jana Mercogliano (architektka).

Odhadujeme rozpočet 500 tisíc Kč včetně projektu i realizace. Přesná suma se bude odvíjet od zvolených materiálů (dřevo, kámen, kov) a rozsahu (velikost a počet řad). Je také možné realizovat v méně nákladné podobě a využít část rozpočtu pro naše další návrhy.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Pozemek pro mini-amfiteátr a hriště by mohla být parcela číslem:1595/2, která je ve 143/144 vlastnictví Hlavního Města Praha. Na této parcele se nyní nenachází nic.

Nerealizovatelné

Nebyl vydán souhlas majitele pozemku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

I. Veřejné griloviště pod valem

Prostor pro spontánní i plánované sousedské setkávání u piknikových stolů s možností grilovat si jídlo nebo konzumovat jiné vlastní občerstvení.

Více »

Pojďme do Troji přidat Knihobudku

Knihobudky slouží k bezplatnému půjčení knih nebo jejich výměně. Leží vám doma nevyužitá kniha? Někomu dalšímu může udělat radost. A sami si vezměte tu, která vás nejvíce láká.

Více »