III. Mini-amfiteátr pod valem

Mini-amfiteátr tvořen 3 řadami laviček ukotvené přímo do spodní části nerizikové strany valu.
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:

Navrhujeme využití prostoru nerizikové části valu k vybudování mini-amfiteátru pro malé kulturní akce (školkové a školní akce, komunitní a kulturní akce jako je třeba letní kino). Šlo by zároveň o prostor pro spontánní sousedské setkávání pro obyvatele Troje všech věkových kategorií. V kombinaci s dětským hřištěm poskytuje zázemí pro celou rodinu.

Popis:

Mini-amfiteátr by byl tvořen zakotvenou pevnou konstrukcí tří lavic nad sebou. Dřevěná plocha na sezení se snadným přístupem by svým stylem zapadala do rázu okolitého pozemku. V případě letního kina, lze navrhnout přiléhající hřiště tak aby umožnila promítacího plátna na prvky hřiště.

Námi navrhované 3 projekty (I. Griloviště, II. Hřiště a III. Mini-amfiteátr) by byli ve stejném stylu. Navrhovatelé by rádi aktivně projekt realizovali – projektovou přípravu by zaštiťovala Jana Mercogliano (architektka).

Odhadujeme rozpočet 500 tisíc Kč včetně projektu i realizace. Přesná suma se bude odvíjet od zvolených materiálů (dřevo, kámen, kov) a rozsahu (velikost a počet řad). Je také možné realizovat v méně nákladné podobě a využít část rozpočtu pro naše další návrhy.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Pozemek pro mini-amfiteátr a hriště by mohla být parcela číslem:1595/2, která je ve 143/144 vlastnictví Hlavního Města Praha. Na této parcele se nyní nenachází nic.

Nerealizovatelné

Nebyl vydán souhlas majitele pozemku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Doplnění odpadkových košů a stojanu na kola v Podhoří

Trojou procházející cyklostezka podél Vltavy je velice oblíbeným a frekventovaným místem. Nese to sebou, ale samozřejmě i ty negativní aspekty. Jedním z nich je značné znečištění různými odpadky nejen na cyklostezce ale i v ulicích Podhoří. Nelze příliš změnit nepořádnost některých lidí, ale lze tomu předejít například dostačující sítí odpadkových košů. V návaznosti by bylo vhodné zvážit městskou částí zřízený pravidelný úklid ulic Podhoří i dalších míst.

Více »

Louže

Cílem návrhu je likvidace laguny na křižovatce ulic Sádky a Povltavská vznikající po srážkách.

Více »

Dočasná venkovní galerie na místě bývalého domu převozníka

Nízkonákladová a lehce realizovatelná změna neutěšeného prostoru v nový veřejný prostor a místo setkávání nejen místních v Podhoří u přívozu. Rychlá a dočasná proměna zbytků bývalého domu převozníka na příjemný veřejný prostor. Nyní je nevábné místo ostudou Podhoří. Pojďme změnit tvář tohoto místa v čase kdy se připravuje projekt na větší přestavbu! Není nutné čekat, lze to změnit hned!

Více »