Jen 2 lavičky a 2 koše

Zkrášlení a zkulturnění vyhlídky na Vinařství Salabka a bývalého ohniště v lesíku s břízami nad Fata Morganou. Obě místa jsou označena „Chráněné území“. Věřím, že umístění odpadkových košů v těchto dvou frekventovaných zastávkách v lesíku (kde v minulosti bývaly), sníží počet pohozených lahví a plastů. Na místě bývalého ohniště pak obnovit původní sezení (kmeny jako lavičky). Místo ohniště jednoduchý stůl na piknik.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:
Popis:

1/ obnovení nebo rekonstrukce stávajícího dřevěného sezení na vyhlídce nad Vinicí Salabka + umístění a zafixování 1 odpadkového koše
2/ vytvoření dřevěného posezení, piknik stůl + lavice (velké kmeny nebo do země fixované lavičky) v prostoru bývalého ohniště + umístění a zafixování 1 odpadkového koše

Koše musí být pravidelně vysypávány a musí být z bytelného materiálu, který nelze snadno poškodit, zničit vandaly. Musí být pevně fixovány v zemi nebo z těžkého materiálu.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

2 místa v lesíku mezi Fata Morganou a Bohnicemi. 1 místo je vyhlídka na Vinici Salabka (označeno na mapě), druhé místo je bývalé ohniště vedle úvozové cesty nad skleníkem Fata Morgana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Doplnění odpadkových košů a stojanu na kola v Podhoří

Trojou procházející cyklostezka podél Vltavy je velice oblíbeným a frekventovaným místem. Nese to sebou, ale samozřejmě i ty negativní aspekty. Jedním z nich je značné znečištění různými odpadky nejen na cyklostezce ale i v ulicích Podhoří. Nelze příliš změnit nepořádnost některých lidí, ale lze tomu předejít například dostačující sítí odpadkových košů. V návaznosti by bylo vhodné zvážit městskou částí zřízený pravidelný úklid ulic Podhoří i dalších míst.

Více »

I. Veřejné griloviště pod valem

Prostor pro spontánní i plánované sousedské setkávání u piknikových stolů s možností grilovat si jídlo nebo konzumovat jiné vlastní občerstvení.

Více »

Cesta k botanické zahradě

Cesta k botanické zahradě je jistou před vizitkou botanické zahrady, je dobré zrevitalizovat i přiléhající okolí. Zde je navržena revitalizace pruhu pozemku, který je součástí hlavní cesty k botanické.

Více »