Jen 2 lavičky a 2 koše

Zkrášlení a zkulturnění vyhlídky na Vinařství Salabka a bývalého ohniště v lesíku s břízami nad Fata Morganou. Obě místa jsou označena „Chráněné území“. Věřím, že umístění odpadkových košů v těchto dvou frekventovaných zastávkách v lesíku (kde v minulosti bývaly), sníží počet pohozených lahví a plastů. Na místě bývalého ohniště pak obnovit původní sezení (kmeny jako lavičky). Místo ohniště jednoduchý stůl na piknik.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:
Popis:

1/ obnovení nebo rekonstrukce stávajícího dřevěného sezení na vyhlídce nad Vinicí Salabka + umístění a zafixování 1 odpadkového koše
2/ vytvoření dřevěného posezení, piknik stůl + lavice (velké kmeny nebo do země fixované lavičky) v prostoru bývalého ohniště + umístění a zafixování 1 odpadkového koše

Koše musí být pravidelně vysypávány a musí být z bytelného materiálu, který nelze snadno poškodit, zničit vandaly. Musí být pevně fixovány v zemi nebo z těžkého materiálu.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

2 místa v lesíku mezi Fata Morganou a Bohnicemi. 1 místo je vyhlídka na Vinici Salabka (označeno na mapě), druhé místo je bývalé ohniště vedle úvozové cesty nad skleníkem Fata Morgana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Cesta k botanické zahradě

Cesta k botanické zahradě je jistou před vizitkou botanické zahrady, je dobré zrevitalizovat i přiléhající okolí. Zde je navržena revitalizace pruhu pozemku, který je součástí hlavní cesty k botanické.

Více »

Oprava lesni stezky Octárna/Farky

Lesni stezka, ktera zacina u Octarny v Podhori a vede lesnatym svahem na kopec k vyhlidce Farky ma degradovane drevene schodiste, nekde zustaly jen fixacni roxory,ktere jsou samotne nebezpecne, vydřeva casem uhnila. Schodiste ma byt tvoreno dvema roxory kolmo k zemi a za nimi usazenymi kulatinami.
Smyslem zameru je vykopat zbytky kulatin a osadit nove dubove, impegnovane drevo, nekde roxory obnovit.
stezka je videt na https://mapy.cz/s/bacadosofo

Více »

Úpravy kontejnerových stání – zástěny / přemístění

Kontejnerová stání tříděného dopadu jsou pro nás dnes nezbytné a samozřejmé. To ale ještě neznamená, že musí znehodnocovat veřejný prostor. Ať už funkčně či vizuálně. Návrh obsahuje analýzu stávajících kontejnerových stání, návrh přemístění nevhodných stanovišť (působících jako bariéra v území či zásadně znehodnocující veřejný prostor) a úpravu vhodných stanovišť pomocí zástěn. Velice vhodná je jednotnost řešení po celé Troji.

Více »