Jen 2 lavičky a 2 koše

Zkrášlení a zkulturnění vyhlídky na Vinařství Salabka a bývalého ohniště v lesíku s břízami nad Fata Morganou. Obě místa jsou označena „Chráněné území“. Věřím, že umístění odpadkových košů v těchto dvou frekventovaných zastávkách v lesíku (kde v minulosti bývaly), sníží počet pohozených lahví a plastů. Na místě bývalého ohniště pak obnovit původní sezení (kmeny jako lavičky). Místo ohniště jednoduchý stůl na piknik.
V realizaci
2022
Sdílet:
Odůvodnění:
Popis:

1/ obnovení nebo rekonstrukce stávajícího dřevěného sezení na vyhlídce nad Vinicí Salabka + umístění a zafixování 1 odpadkového koše
2/ vytvoření dřevěného posezení, piknik stůl + lavice (velké kmeny nebo do země fixované lavičky) v prostoru bývalého ohniště + umístění a zafixování 1 odpadkového koše

Koše musí být pravidelně vysypávány a musí být z bytelného materiálu, který nelze snadno poškodit, zničit vandaly. Musí být pevně fixovány v zemi nebo z těžkého materiálu.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

2 místa v lesíku mezi Fata Morganou a Bohnicemi. 1 místo je vyhlídka na Vinici Salabka (označeno na mapě), druhé místo je bývalé ohniště vedle úvozové cesty nad skleníkem Fata Morgana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Dočasná venkovní galerie na místě bývalého domu převozníka

Nízkonákladová a lehce realizovatelná změna neutěšeného prostoru v nový veřejný prostor a místo setkávání nejen místních v Podhoří u přívozu. Rychlá a dočasná proměna zbytků bývalého domu převozníka na příjemný veřejný prostor. Nyní je nevábné místo ostudou Podhoří. Pojďme změnit tvář tohoto místa v čase kdy se připravuje projekt na větší přestavbu! Není nutné čekat, lze to změnit hned!

Více »

Louže

Cílem návrhu je likvidace laguny na křižovatce ulic Sádky a Povltavská vznikající po srážkách.

Více »

Pojďme do Troji přidat Knihobudku

Knihobudky slouží k bezplatnému půjčení knih nebo jejich výměně. Leží vám doma nevyužitá kniha? Někomu dalšímu může udělat radost. A sami si vezměte tu, která vás nejvíce láká.

Více »