Pojďme do Troji přidat Knihobudku

Knihobudky slouží k bezplatnému půjčení knih nebo jejich výměně. Leží vám doma nevyužitá kniha? Někomu dalšímu může udělat radost. A sami si vezměte tu, která vás nejvíce láká.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Díky knihobudce se nám nemusí doma prášit na přečtené knihy, které by mohly udělat radost někomu dalšímu. Sami si můžeme vzít knihu, která nás zaujme. Je to skvělá služba pro lidi, kteří si bezplatně mohou vzít či půjčit jakoukoliv knihu. Umožňuje knížkám prodloužit život, neválet se doma na poličce a hlavně neskončit na dně popelnice či kamen.

Popis:

Knihobudka by byla umístěna v okolí tramvajové zastávky Trojská. Vyrábí se v chráněné dílně Envira o.p.s., která zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním (OZP) http://www.envira.org/cs.
Je vyrobena z masivního smrkového dřeva, natřena bezbarvým ochranným lakem a je doplněna o tvrzené plexisklo a kovové zástrčky.
Lze ji uchytit několika způsoby do země (zabetonované patky, L-profily ..).
Rozměry budky: výška 100 cm x šířka 65 cm x hloubka 30 cm (na velikost knih A4).
Rozměry sloupku 8 x 8 x 150 cm.
Je možné se dohodnout na odstínu nátěru vč. cedulky s nápisem či logem MČ Troja.
Termín dodání jsou 4 týdny.
Objednávku a komunikaci zajišťuje http://www.knihobudka.cz.

Odhadované náklady

18000 Kč

Umístění

Křižovatka Trojská a Pod Lisem

Jeden komentář

  • Knihobudka by nebyla od věci. V IKEM kde jsem pracoval fungovala a snad ještě funguje.
    Problém aby se nestala terčem vandalů.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Úpravy kontejnerových stání – zástěny / přemístění

Kontejnerová stání tříděného dopadu jsou pro nás dnes nezbytné a samozřejmé. To ale ještě neznamená, že musí znehodnocovat veřejný prostor. Ať už funkčně či vizuálně. Návrh obsahuje analýzu stávajících kontejnerových stání, návrh přemístění nevhodných stanovišť (působících jako bariéra v území či zásadně znehodnocující veřejný prostor) a úpravu vhodných stanovišť pomocí zástěn. Velice vhodná je jednotnost řešení po celé Troji.

Více »

Dočasná venkovní galerie na místě bývalého domu převozníka

Nízkonákladová a lehce realizovatelná změna neutěšeného prostoru v nový veřejný prostor a místo setkávání nejen místních v Podhoří u přívozu. Rychlá a dočasná proměna zbytků bývalého domu převozníka na příjemný veřejný prostor. Nyní je nevábné místo ostudou Podhoří. Pojďme změnit tvář tohoto místa v čase kdy se připravuje projekt na větší přestavbu! Není nutné čekat, lze to změnit hned!

Více »