Cesta k botanické zahradě

Cesta k botanické zahradě je jistou před vizitkou botanické zahrady, je dobré zrevitalizovat i přiléhající okolí. Zde je navržena revitalizace pruhu pozemku, který je součástí hlavní cesty k botanické.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:

Je pěkné vnímat jak je upravená plocha Trojská ulice před úřadu městské části Praha – Troja, takto by postupně mělo dojít k úpravám i jiných exponovaných částech Troji. Jednu z nich jsme vybrali a projektově zpracovali.

Popis:

Pozemek je nyní v žalostném stavu, vyskytují se zde plastové , betonové a kamenné odpady, zeleň je neudržovaná. Přiléhající parkové stání je úzké, tedy auta částečně parkují i na této
Je zde poměrně velký provoz návštěvníků do botanické zahrady, bude dobrou vizitkou Troji úprava této plochy. Není potřeba velký zásah, jen vyčištění, sejmutí stávající zeleně a ornice, zavezení substrátu, štěrku a nové osázení trvalkami. Rozšíření parkovací plochy o 4 řady žulových kostek.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Trojská – pozemek 1658/2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Pojďme do Troji přidat Knihobudku

Knihobudky slouží k bezplatnému půjčení knih nebo jejich výměně. Leží vám doma nevyužitá kniha? Někomu dalšímu může udělat radost. A sami si vezměte tu, která vás nejvíce láká.

Více »

Louže

Cílem návrhu je likvidace laguny na křižovatce ulic Sádky a Povltavská vznikající po srážkách.

Více »

Dočasná venkovní galerie na místě bývalého domu převozníka

Nízkonákladová a lehce realizovatelná změna neutěšeného prostoru v nový veřejný prostor a místo setkávání nejen místních v Podhoří u přívozu. Rychlá a dočasná proměna zbytků bývalého domu převozníka na příjemný veřejný prostor. Nyní je nevábné místo ostudou Podhoří. Pojďme změnit tvář tohoto místa v čase kdy se připravuje projekt na větší přestavbu! Není nutné čekat, lze to změnit hned!

Více »