Cesta k botanické zahradě

Cesta k botanické zahradě je jistou před vizitkou botanické zahrady, je dobré zrevitalizovat i přiléhající okolí. Zde je navržena revitalizace pruhu pozemku, který je součástí hlavní cesty k botanické.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:

Je pěkné vnímat jak je upravená plocha Trojská ulice před úřadu městské části Praha – Troja, takto by postupně mělo dojít k úpravám i jiných exponovaných částech Troji. Jednu z nich jsme vybrali a projektově zpracovali.

Popis:

Pozemek je nyní v žalostném stavu, vyskytují se zde plastové , betonové a kamenné odpady, zeleň je neudržovaná. Přiléhající parkové stání je úzké, tedy auta částečně parkují i na této
Je zde poměrně velký provoz návštěvníků do botanické zahrady, bude dobrou vizitkou Troji úprava této plochy. Není potřeba velký zásah, jen vyčištění, sejmutí stávající zeleně a ornice, zavezení substrátu, štěrku a nové osázení trvalkami. Rozšíření parkovací plochy o 4 řady žulových kostek.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Trojská – pozemek 1658/2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

I. Veřejné griloviště pod valem

Prostor pro spontánní i plánované sousedské setkávání u piknikových stolů s možností grilovat si jídlo nebo konzumovat jiné vlastní občerstvení.

Více »

Doplnění odpadkových košů a stojanu na kola v Podhoří

Trojou procházející cyklostezka podél Vltavy je velice oblíbeným a frekventovaným místem. Nese to sebou, ale samozřejmě i ty negativní aspekty. Jedním z nich je značné znečištění různými odpadky nejen na cyklostezce ale i v ulicích Podhoří. Nelze příliš změnit nepořádnost některých lidí, ale lze tomu předejít například dostačující sítí odpadkových košů. V návaznosti by bylo vhodné zvážit městskou částí zřízený pravidelný úklid ulic Podhoří i dalších míst.

Více »