Cesta k botanické zahradě

Cesta k botanické zahradě je jistou před vizitkou botanické zahrady, je dobré zrevitalizovat i přiléhající okolí. Zde je navržena revitalizace pruhu pozemku, který je součástí hlavní cesty k botanické.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Je pěkné vnímat jak je upravená plocha Trojská ulice před úřadu městské části Praha – Troja, takto by postupně mělo dojít k úpravám i jiných exponovaných částech Troji. Jednu z nich jsme vybrali a projektově zpracovali.

Popis:

Pozemek je nyní v žalostném stavu, vyskytují se zde plastové , betonové a kamenné odpady, zeleň je neudržovaná. Přiléhající parkové stání je úzké, tedy auta částečně parkují i na této
Je zde poměrně velký provoz návštěvníků do botanické zahrady, bude dobrou vizitkou Troji úprava této plochy. Není potřeba velký zásah, jen vyčištění, sejmutí stávající zeleně a ornice, zavezení substrátu, štěrku a nové osázení trvalkami. Rozšíření parkovací plochy o 4 řady žulových kostek.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Trojská – pozemek 1658/2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Jen 2 lavičky a 2 koše

Zkrášlení a zkulturnění vyhlídky na Vinařství Salabka a bývalého ohniště v lesíku s břízami nad Fata Morganou. Obě místa jsou označena „Chráněné území“. Věřím, že umístění odpadkových košů v těchto dvou frekventovaných zastávkách v lesíku (kde v minulosti bývaly), sníží počet pohozených lahví a plastů. Na místě bývalého ohniště pak obnovit původní sezení (kmeny jako lavičky). Místo ohniště jednoduchý stůl na piknik.

Více »

Dočasná venkovní galerie na místě bývalého domu převozníka

Nízkonákladová a lehce realizovatelná změna neutěšeného prostoru v nový veřejný prostor a místo setkávání nejen místních v Podhoří u přívozu. Rychlá a dočasná proměna zbytků bývalého domu převozníka na příjemný veřejný prostor. Nyní je nevábné místo ostudou Podhoří. Pojďme změnit tvář tohoto místa v čase kdy se připravuje projekt na větší přestavbu! Není nutné čekat, lze to změnit hned!

Více »

Oprava lesni stezky Octárna/Farky

Lesni stezka, ktera zacina u Octarny v Podhori a vede lesnatym svahem na kopec k vyhlidce Farky ma degradovane drevene schodiste, nekde zustaly jen fixacni roxory,ktere jsou samotne nebezpecne, vydřeva casem uhnila. Schodiste ma byt tvoreno dvema roxory kolmo k zemi a za nimi usazenymi kulatinami.
Smyslem zameru je vykopat zbytky kulatin a osadit nove dubove, impegnovane drevo, nekde roxory obnovit.
stezka je videt na https://mapy.cz/s/bacadosofo

Více »