Oprava lesni stezky Octárna/Farky

Lesni stezka, ktera zacina u Octarny v Podhori a vede lesnatym svahem na kopec k vyhlidce Farky ma degradovane drevene schodiste, nekde zustaly jen fixacni roxory,ktere jsou samotne nebezpecne, vydřeva casem uhnila. Schodiste ma byt tvoreno dvema roxory kolmo k zemi a za nimi usazenymi kulatinami. Smyslem zameru je vykopat zbytky kulatin a osadit nove dubove, impegnovane drevo, nekde roxory obnovit. stezka je videt na https://mapy.cz/s/bacadosofo
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Odůvodnění:
Popis:

pozemek stezky je ve vlastnictvi MHMP, je na uzemi MC Troja, tedy zamer splnuje podminky akce Troja sobe.

Odhadované náklady

120000 Kč

Umístění

V Podhori

Nerealizovatelné

Realizaci již připravuje jiný subjekt ve spolupráci s městskou částí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Úpravy kontejnerových stání – zástěny / přemístění

Kontejnerová stání tříděného dopadu jsou pro nás dnes nezbytné a samozřejmé. To ale ještě neznamená, že musí znehodnocovat veřejný prostor. Ať už funkčně či vizuálně. Návrh obsahuje analýzu stávajících kontejnerových stání, návrh přemístění nevhodných stanovišť (působících jako bariéra v území či zásadně znehodnocující veřejný prostor) a úpravu vhodných stanovišť pomocí zástěn. Velice vhodná je jednotnost řešení po celé Troji.

Více »

Doplnění odpadkových košů a stojanu na kola v Podhoří

Trojou procházející cyklostezka podél Vltavy je velice oblíbeným a frekventovaným místem. Nese to sebou, ale samozřejmě i ty negativní aspekty. Jedním z nich je značné znečištění různými odpadky nejen na cyklostezce ale i v ulicích Podhoří. Nelze příliš změnit nepořádnost některých lidí, ale lze tomu předejít například dostačující sítí odpadkových košů. V návaznosti by bylo vhodné zvážit městskou částí zřízený pravidelný úklid ulic Podhoří i dalších míst.

Více »