Komunitní zahrada

Rada bych vytvořila místo, kde se budou setkávat lidé, kteří nemají možnost zahrady anebo by se zkratka jen radi setkávali na místě, kde mají podobné zájmy. S malým přírodním hřištěm pro děti. Velkou inspiraci mi je KZ v Řepích. Tu milujeme.
Nerealizovatelné
2023/24
Sdílet:

Rada bych zde měla kontejner s potřebným vybavením, oplocení, záhonky a přírodně vytvořené dětské hřiště. V Řepích tato zahrada funguje krasne. Lidé se tam setkávaji, vyměňují si sazenicky. Je zde také toitoika, na místě se dejou ruzne workshopy a celkově se tam zastavuje čas. Urcite to chce nějaké investice, ale myslim, ze dobrou komunikací a společnými silami by se dala zahrada vytvořit celkem financne nenáročně. Ideálním místem mi prijde palouček u hřiště u Bazantnice, je zde krasny vyhled, otevřeny prostor a podle me i dobra, úrodná půda.

Odhadované náklady

200000 Kč

Umístění

Nerealizovatelné

Na navrhovaném pozemku je záměr komplikovaně realizovatelný z důvodu nemožnosti pozemek oplotit. Po dohodě s autorkou návrh označen jako nerealizovatelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Kdo si hraje, nezlobí!

Rozšíření prostoru kolem Rákosníčkova hřiště o další prvky – kuličková dráha a stabilní pinpongový stůl. Časem by bylo možné doplnit o další prvky – hezké posezení, pítko apod.

Více »

Veřejné pítko na Husově náměstí

Veřejná pítka jsou zařízení, která v dnešní době získávají na popularitě. V posledních letech jsou standardem velkých západních metropolích, ale jejich výstavbu v posledních letech realizují i jiná města u nás. Myslím si, že Hostivice má rozhodně potenciál se tímto městem stát. Cílem projektu je vystavět na veřejných prostranstvích města Hostivice veřejné pítko a tím:
Snížit produkci plastových obalů
Přispět ke kultivaci veřejného prostoru pro jeho využití občany města

Více »

Bez bláta a louží

Peší část stezky podél Litovického rybníka a ptačí pozorovatelny v Hostivicích je kouzelné místo, které je obyvateli obce hojně navštěvováno. Toto jedno z mála cenných míst v Hostivici stojí za pořádnou péči a úpravu. Návrh úpravy stezky zahrnuje vytvoření zpevněné mlatové cesty a rekonstrukci mostku přes potok (přivaděč).

Více »