Bosonohá stezka

Proprioceptivní chodníček z přírodních materiálů jako doplněk dětského hřiště či sportovní zóny pro nácvik bosonohé chůze či chůze s ponožkou. Rehabilitační prvek či podpora správného vývoje dětské nožky zábavnou formou. Vzhledem ke své fyzioterapeutické profesi hledám ve venkovních aktivitách s dětmi co nejvíce možností, jak rozvíjet správnou funkci nohy. Nesprávná funkce může vést k pohybovým problémům a vadnému držení těla.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Účel – zábavná forma podpory správného vývoje nohou.
Cíl – ukázat dospělým i dětem, že příroda nabízí spoustu rozmanitých materiálů, které kvůli nošení bot již neumíme ploskou nohy vnímat,
– aktivace svalů a proprioceptivní stimulace plosky nohy,
– rehabilitace či zábavná forma prevence.
Aktivity – chůze v ponožkách či na boso po chodníčku, kde jsou různé přírodní materiály.
Prvky – cca 10 metrů dlouhý a 1 m široký prostor vymezený kládami. Po délce jednotlivé úseky, kde se cca po 1 – 1,5 m střídají různé přírodní materiály, např. jemné kamínky, hladké oblázky, mulčovací kůra, šišky, písek, dřívka, hobliny…
Způsob realizace: Potřeba je vyhloubit díru cca 10 m dlouhou, 1 m širokou a 0,2 m hlubokou. Pro lepší udržitelnost bude dobré díru vystlat černou tkaninou (netkaná textilie), osadit dle obrázku kolem dokola kládami (mají cca 25 cm v průměru), klády mohou oddělovat i jednotlivé úseky materiálů. Poté vysypat jednotlivé úseky zvolenými materiály.

Odhadované náklady

60000 Kč

Umístění

Na hřišti u sokolovny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Kontejnery Okrajová/Lipová

Zřízení důstojného a estetického místa pro odpadové nádoby v obytném souboru Bažantnice.
Křižovatka ulic Lipová – Okrajová.

Více »

Grilovací stanoviště a piknikové stoly

Co sbližuje nás lidi víc, než sedět u jednoho stolu, dobré jídlo a oheň? Mám v živé paměti obrázky z kanadských městských parků, kde jsou veřejná barbecue stanoviště v hojném počtu. Využívají je rodiny a skupinky přátel. Něco takového bych si přála i v Hostivici. Grilovací mísy budou využívány hlavně v teplých měsících roku, ale věřím tomu, že stoly s lavičkama najdou své využití celoročně.

Více »