Hostivice jako město nejen rybníků, ale také mostů a mostků přes potok.

Hostivice je nejen místem s rybníky, ale také s několika potoky protínajícími území obce. Bylo by dobré v některých místech umožnit spojení dvou břehů a tím docílit lepší pěší propustnosti území. Navrhuji vybudování mostku přes Jenečský potok v místě dětského hřiště a rekreační zelené plochy u Jenečského rybníka.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Ve vytypovaných místech u Litovického rybníka a u rybníka v Jenečku ( viz fotky v příloze) jsou mostky přes potok buď dosluhující, špatně přístupné nebo zcela chybějící. V průběhu dopracování projektu se narazilo na komplikace ve vlastnictví pozemků a proto je navrhována realizace mostku pouze u rybníka v Jenečku. Dětské hřiště v ulici Novotného je Jenečským potokem odříznuto od zelené plochy krásně zrekultivovaného rybníka v Jenečku. Vybudování mostku se v tomto místě přímo nabízí. Návrh počítá s vytvořením jednoduchého mostku s ocelovými nosníky, se zábradlím a dřevěnými nášlapnými prkny. Nástupní místo v bezprostřední blízkosti mostku lze zpevnit kamennými placáky kladenými do hlíny.

Odhadované náklady

150000 Kč

Umístění

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Kdo si hraje, nezlobí!

Rozšíření prostoru kolem Rákosníčkova hřiště o další prvky – kuličková dráha a stabilní pinpongový stůl. Časem by bylo možné doplnit o další prvky – hezké posezení, pítko apod.

Více »

Bosonohá stezka

Proprioceptivní chodníček z přírodních materiálů jako doplněk dětského hřiště či sportovní zóny pro nácvik bosonohé chůze či chůze s ponožkou. Rehabilitační prvek či podpora správného vývoje dětské nožky zábavnou formou.

Více »