Odpočinková zóna u „Lipové stezky“

Odpočinková zóna s ohništěm, dvěma relaxačními sítěmi a posezením podél cesty, která má spojovat sídliště Hostivice – Jih s Břvemi. Stejné relaxační sítě najdete například v Botanické zahradě, kde se těší velké oblibě jak u velkých tak malých návštěvníků. Součástí návrhu je také a piknikový set o velikosti 4 x 4,5 metru. Jedná se o multifunkční sestavu dřevěných prvků – lavice, stůl a opěrný stojan na kola, tvořen z masivního dřeva. A v neposlední řadě nesmí chybět ohniště. Kdo by si čas od času nechtěl opéct špekáček nebo jen tak posedět s rodinou nebo přáteli u ohně?
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Sídliště Hostivice Jih v daném místě nedisponuje s výjimkou prodejny a hřiště pro malé děti žádným občanským vybavením, které by bylo určené pro veškeré věkové kategorie obyvatel a proto si myslím, že by se jednalo o ideální místo pro setkávání a pořádání komunitních akcí nejen pro obyvatele sídliště Hostivice Jih, Břví a dalších částí města Hostivice.

S ohledem na to, že záměr by se měl nacházet u cesty, která má být městem Hostivice vybudována s cílem spojeni sídliště Hostivice-Jih s Břvemi, jednalo by se o ideální místo pro setkávání a komunitní akce nejen pro obyvatele sídliště Hostivice-Jih, ale i obyvatel Břví a dalších částí města Hostivice. Vedle stezky by vznikla odpočinková zóna s ohništěm, dvěma relaxačními sítěmi a posezením.
Odpočinková zóna je primárně určená široké veřejnosti. Je to první místo v širším okolí, jehož účelem je nabídnout možnost kvalitního a bezpečného trávení volného času, stmelení obyvatel dané lokality a možnost zapojení se do veřejných aktivit. Své místo tu najdou jak maminky s dětmi, tak i senioři, kteří si zde mohou například odpočinout na procházkách.

Odhadované náklady

200000 Kč

Umístění

18 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Komunitní zahrada Hostivice Jih

Vybudování komunitní zahrady pro radost, kde můžete pěstovat vlastní zeleninu, zabořit ruce do hlíny a odpočinout si od každodenního shonu, potkat se se sousedy a společně budovat zelenější okolí. Smyslem je nejen pěstovat kvalitní zeleninu, ale také dobré sousedské vztahy.

Více »

Hostivice jako město nejen rybníků, ale také mostů a mostků přes potok.

Hostivice je nejen místem s rybníky, ale také s několika potoky protínající území obce. Bylo by dobré, kdyby byla umožněna lepší pěší prostupnost území přes tyto potoky. Mosty a mostky někde jsou a dosluhují, jinde zcela chybí, nebo jsou špatně přístupné. Cílem návrhu je vytypovat konkrétní místa a doplnit je jednoduchými dřevěnými lávkami.

Více »