Městské hodiny

Jedná se o čtyřstranné hodiny, které by byly umístěny v centru města a bylo by na ně vidět ze všech stran (od zastávek, z parkoviště, ze silnice, z parku, …). Hodiny by pomáhaly občanům všech generací orientovat se v čase. Podle hodin se budou moci orientovat rodiče, kteří spěchají s dětmi do školy, občané spěchající do práce, na autobus, na schůzku, k lékaři, … V současné době jsou v centru hodiny pouze na kostelní věži, ty jsou však pro spoustu lidí špatně čitelné a polovinu roku jsou kvůli vzrostlým stromům téměř neviditelné.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Cílem návrhu je mít v centru města funkční hodiny, které budou pomáhat občanům všech generací orientovat se v čase. Hodiny na kostelní věži sice také ukazují reálný čas, ale  nejsou vidět z mnoha míst v centru. Umístění hodin by bylo nejvhodnější na místě, na které bude vidět z několika směrů. Podle hodin se tak budou moci orientovat rodiče, kteří spěchají s dětmi do školy, občané spěchající do práce, na autobus, na schůzku a také senioři, kteří spěchají na autobus či k lékaři, …. Vzhled hodin v dokumentaci má jen ilustrativní charakter, budeme rády za vzhled, který bude praktický a bude se co nejlépe hodit do centra města.

Odhadované náklady

220000 Kč

Umístění

Centrum města – Husovo nám. (u Čsl. armády kvůli dobré viditelnosti ze všech stran)

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Kdo si hraje, nezlobí!

Rozšíření prostoru kolem Rákosníčkova hřiště o další prvky – kuličková dráha a stabilní pinpongový stůl. Časem by bylo možné doplnit o další prvky – hezké posezení, pítko apod.

Více »

Grilovací stanoviště a piknikové stoly

Co sbližuje nás lidi víc, než sedět u jednoho stolu, dobré jídlo a oheň? Mám v živé paměti obrázky z kanadských městských parků, kde jsou veřejná barbecue stanoviště v hojném počtu. Využívají je rodiny a skupinky přátel. Něco takového bych si přála i v Hostivici. Grilovací mísy budou využívány hlavně v teplých měsících roku, ale věřím tomu, že stoly s lavičkama najdou své využití celoročně.

Více »

Komunitní zahrada

Rada bych vytvořila místo, kde se budou setkávat lidé, kteří nemají možnost zahrady anebo by se zkratka jen radi setkávali na místě, kde mají podobné zájmy. S malým přírodním hřištěm pro děti. Velkou inspiraci mi je KZ v Řepích. Tu milujeme.

Více »