Městské hodiny

Jedná se o čtyřstranné hodiny, které by byly umístěny v centru města a bylo by na ně vidět ze všech stran (od zastávek, z parkoviště, ze silnice, z parku, …). Hodiny by pomáhaly občanům všech generací orientovat se v čase. Podle hodin se budou moci orientovat rodiče, kteří spěchají s dětmi do školy, občané spěchající do práce, na autobus, na schůzku, k lékaři, … V současné době jsou v centru hodiny pouze na kostelní věži, ty jsou však pro spoustu lidí špatně čitelné a polovinu roku jsou kvůli vzrostlým stromům téměř neviditelné.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Cílem návrhu je mít v centru města funkční hodiny, které budou pomáhat občanům všech generací orientovat se v čase. Hodiny na kostelní věži sice také ukazují reálný čas, ale  nejsou vidět z mnoha míst v centru. Umístění hodin by bylo nejvhodnější na místě, na které bude vidět z několika směrů. Podle hodin se tak budou moci orientovat rodiče, kteří spěchají s dětmi do školy, občané spěchající do práce, na autobus, na schůzku a také senioři, kteří spěchají na autobus či k lékaři, …. Vzhled hodin v dokumentaci má jen ilustrativní charakter, budeme rády za vzhled, který bude praktický a bude se co nejlépe hodit do centra města.

Odhadované náklady

220000 Kč

Umístění

Centrum města – Husovo nám. (u Čsl. armády kvůli dobré viditelnosti ze všech stran)

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Kdo si hraje, nezlobí!

Rozšíření prostoru kolem Rákosníčkova hřiště o další prvky – kuličková dráha a stabilní pinpongový stůl. Časem by bylo možné doplnit o další prvky – hezké posezení, pítko apod.

Více »

Bez bláta a louží

Peší část stezky podél Litovického rybníka a ptačí pozorovatelny v Hostivicích je kouzelné místo, které je obyvateli obce hojně navštěvováno. Toto jedno z mála cenných míst v Hostivici stojí za pořádnou péči a úpravu. Návrh úpravy stezky zahrnuje vytvoření zpevněné mlatové cesty a rekonstrukci mostku přes potok (přivaděč).

Více »

Kontejnery Okrajová/Lipová

Zřízení důstojného a estetického místa pro odpadové nádoby v obytném souboru Bažantnice.
Křižovatka ulic Lipová – Okrajová.

Více »