Kdo si hraje, nezlobí!

Lanová tematická sestava „Strom s ptačími hnízdy“ nabídne dětem nejen spoustu zábavy při šplhání a ručkování, ale i možnost odpočinku a pozorování přírody díky čtyřem ptačím hnízdům se spojovacími žebříky. Tento prvek bude umístěn na krásném odpočinkovém místě u Litovického rybníka, jehož okolí přímo vybízí k procházkám a k možnostem pozorování ptactva jako jsou kachny, labutě, poláci, potápky, lysky či slípky, jež pravidelně sídlí kolem našich rybníků. V jarních a podzimních měsících mohou také přiletět kormoráni, volavky, kopřivky, čírky, kulíkové, rackové nebo ledňáčci. Pro umístění tohoto prvku nebude třeba kácet žádný strom.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

detail sestavy: Strom s ptačími hnízdy, dřevěné nosníky * 1 ocelový sloup ø 194 mm * žárově pozinkovaný * délka 6,20 cm * 4 ptačí hnízda se spojovacími žebříky * 2 výstupní sítě * 5 šplhacích lan * 2 šplhací komíny * girlandová a ručkovací lana * příčníky z lazovaných lepených vazníků. Cena je komplet včetně profesionálního ukotvení.

Odhadované náklady

484000 Kč

Umístění

Odpočinkové místo u Litovického rybníka

2 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Grilovací stanoviště a piknikové stoly

Co sbližuje nás lidi víc, než sedět u jednoho stolu, dobré jídlo a oheň? Mám v živé paměti obrázky z kanadských městských parků, kde jsou veřejná barbecue stanoviště v hojném počtu. Využívají je rodiny a skupinky přátel. Něco takového bych si přála i v Hostivici. Grilovací mísy budou využívány hlavně v teplých měsících roku, ale věřím tomu, že stoly s lavičkama najdou své využití celoročně.

Více »

Venkovní stoly na stolní tenis

Navrhuji, aby byly ve městě instalovány venkovní veřejné stoly pro stolní tenis (6-8 kusů). Ideálně v areálu sokolovny, pumptracku, také v okolí základní školy (u nového venkovního sportoviště) nebo v přilehlém parku, případně v rámci dětských hřišť. Kde bude místo, bude vhodné umístit i po 2 kusech pro případné turnaje ve více lidech.

Více »

Veřejné pítko na Husově náměstí

Veřejná pítka jsou zařízení, která v dnešní době získávají na popularitě. V posledních letech jsou standardem velkých západních metropolích, ale jejich výstavbu v posledních letech realizují i jiná města u nás. Myslím si, že Hostivice má rozhodně potenciál se tímto městem stát. Cílem projektu je vystavět na veřejných prostranstvích města Hostivice veřejné pítko a tím:
Snížit produkci plastových obalů
Přispět ke kultivaci veřejného prostoru pro jeho využití občany města

Více »