Bez bláta a louží

Pěší stezka podél Litovického rybníka a ptačí pozorovatelny je jedno z našich nejcennějších míst, právem označené statusem přírodní památky. Kouzelné místo, které je obyvateli obce hojně navštěvováno, stojí za naši péči a kultivaci. Bohužel v deštivém období je stezka blátivá, kluzká a rozmáčená. Navrhuji vytvoření zpevněného mlatového povrchu stezky.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Zpevněný povrch by byl proveden v nejkritičtější části stezky, v okolí stávajícího mostku přes potok. Zde se po deštích tvoří nejvíce louží a blátivá stezka se při pěším a cyklistickém provozu rozšiřuje stále více do stran.  Mlatový povrch stezku dostatečně zpevní, příčné vyspádování povrchu zamezí vzniku louží. Mlatový povrch je sám o sobě rovněž propustný a má přírodní charakter nenarušující kvalitu přírodní památky.

Odhadované náklady

360000 Kč

Umístění

3 komentářů

  • Jsem určitě pro zlepšení cesty podél Litovického rybníka v okolí mostku!

    Reagovat
  • A ještě by se mi líbilo stávající betonový panel nahradit lepším můstkem…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Grilovací stanoviště a piknikové stoly

Co sbližuje nás lidi víc, než sedět u jednoho stolu, dobré jídlo a oheň? Mám v živé paměti obrázky z kanadských městských parků, kde jsou veřejná barbecue stanoviště v hojném počtu. Využívají je rodiny a skupinky přátel. Něco takového bych si přála i v Hostivici. Grilovací mísy budou využívány hlavně v teplých měsících roku, ale věřím tomu, že stoly s lavičkama najdou své využití celoročně.

Více »

Kontejnery Okrajová/Lipová

Zřízení důstojného a estetického místa pro odpadové nádoby v obytném souboru Bažantnice.
Křižovatka ulic Lipová – Okrajová.

Více »

Venkovní stoly na stolní tenis

Navrhuji, aby byly ve městě instalovány venkovní veřejné stoly pro stolní tenis (6-8 kusů). Ideálně v areálu sokolovny, pumptracku, také v okolí základní školy (u nového venkovního sportoviště) nebo v přilehlém parku, případně v rámci dětských hřišť. Kde bude místo, bude vhodné umístit i po 2 kusech pro případné turnaje ve více lidech.

Více »