Bez bláta a louží

Pěší stezka podél Litovického rybníka a ptačí pozorovatelny je jedno z našich nejcennějších míst, právem označené statusem přírodní památky. Kouzelné místo, které je obyvateli obce hojně navštěvováno, stojí za naši péči a kultivaci. Bohužel v deštivém období je stezka blátivá, kluzká a rozmáčená. Navrhuji vytvoření zpevněného mlatového povrchu stezky.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Zpevněný povrch by byl proveden v nejkritičtější části stezky, v okolí stávajícího mostku přes potok. Zde se po deštích tvoří nejvíce louží a blátivá stezka se při pěším a cyklistickém provozu rozšiřuje stále více do stran.  Mlatový povrch stezku dostatečně zpevní, příčné vyspádování povrchu zamezí vzniku louží. Mlatový povrch je sám o sobě rovněž propustný a má přírodní charakter nenarušující kvalitu přírodní památky.

Odhadované náklady

360000 Kč

Umístění

3 komentářů

  • Jsem určitě pro zlepšení cesty podél Litovického rybníka v okolí mostku!

    Reagovat
  • A ještě by se mi líbilo stávající betonový panel nahradit lepším můstkem…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Komunitní zahrada Hostivice

Realizace komunitní zahrady jako veřejného prostoru pro setkávání, odpočinek a možnost pěstování a sdílení společného zájmu. Komunitní zahrada poskytne obyvatelům Hostivice zázemí pro drobnou zahradnickou činnost a blízké dětské skupině pro výuku v rámci environmentálního vzdělávání.

Více »