Komunitní zahrada Hostivice Jih

Vybudování komunitní zahrady pro radost, kde můžete pěstovat vlastní zeleninu, zabořit ruce do hlíny a odpočinout si od každodenního shonu, potkat se se sousedy a společně budovat zelenější okolí. Smyslem je nejen pěstovat kvalitní zeleninu, ale také dobré sousedské vztahy.
Nerealizovatelné
2023/24
Sdílet:

Účelem je vytvoření komunitního prostoru pro pěstování vlastní zeleniny a drobného ovoce, pro podporu komunitního života a budování dobrých sousedských vztahů.
Cílem je vybudovat aktivní komunitu na komunitní zahradě, zapojení sousedů, rodin i dětí. Vzájemné učení se od sebe a sdílení zkušeností. Na oploceném místě, každý člen obhospodařuje své záhony, o které se stará. Zároveň jsou zde umístěny sdílené záhony, které slouží celé komunitě a pěstují se zde plodiny pro všechny členy. Společné prostory udržují členové komunitní zahrady společnými silami. Každý člen hradí svůj podíl na náklady na provoz zahrady. Součástí je i odpočinková zóna s lavičkami, kde se mohou členové scházet, povídat si, utužovat dobré sousedské vztahy, navzájem si radit s pěstováním, posedět a relaxovat.

Odhadované náklady

183000 Kč

Umístění

Nerealizovatelné

Zahrada není plánována na pozemku města, ale město má pozemek pouze pronajatý. Podmínky nájemní smlouvy neumožňují realizovat komunitní zahradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Grilovací stanoviště a piknikové stoly

Co sbližuje nás lidi víc, než sedět u jednoho stolu, dobré jídlo a oheň? Mám v živé paměti obrázky z kanadských městských parků, kde jsou veřejná barbecue stanoviště v hojném počtu. Využívají je rodiny a skupinky přátel. Něco takového bych si přála i v Hostivici. Grilovací mísy budou využívány hlavně v teplých měsících roku, ale věřím tomu, že stoly s lavičkama najdou své využití celoročně.

Více »

ALTÁNEK

Jedná se o minialtánky, které by byly umístěny v parku v centru města.

Více »