Bezpečné dětské hřiště v Březinách, na travnaté ploše - Tvoříme Děčín

Bezpečné dětské hřiště v Březinách, na travnaté ploše

Chtěli bychom našim dětem dopřát hezky vybavené hřiště na bezpečném místě, které tato poloha nabízí. Na stejné ploše se nachází i workoutové hřiště, které bylo vytvořeno v minulé etapě Tvoříme Děčín a tak nabízí výbornou příležitost, kdy si i rodiče mohou zacvičit a děti si mezitím pohrají na hřišti. Hřiště by sloužilo nejen pro místní děti, také by nabídlo možnost projíždějícím rodinkám po cyklostezce si na chvilku na hřišti odpočinout.
Realizovatelné
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Jednalo by se o umístění herních prvků přímo na travnatou plochu s ohraničením nízkým plůtkem. Kromě herních prvků, ke kterým se dostaneme by mělo místo mít min. 2 stoly s lavicemi, odpadkové koše, samostatné lavičky a stojan min. na 8 kol.
Z herních prvků bychom byli rádi za pískoviště se stíněním, dřevěný či kovový kolotoč, houpací koně, houpací kruh, menší vzduchová trampolína, prolézací hrad s klouzačkou a tobogánem, lezecí pyramida, tabule pro kreslení křídou, klasická houpačka „koně“ pro dva a houpačka pro jednoho s houpačkou pro nejmenší i pro větší. Za všechny rodiče předem děkujeme.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Travnatá plocha za autobusovou zastávkou v Březinách u workoutového hřiště

Realizovatelné

Pravděpodobně se jedná o pozemek p.č. 276/23 – vlastník statutární město Děčín – nutné respektovat podmínky ze smlouvy o bezúplatném převodu do vlastnictví města a nebo se pravděpodobně jedná o pozemek p.č. 276/49 – vlastníka statutární město Děčín, oba v k.ú. Březiny u Děčína. Pozemek p.č. 276/23 nesmí být užíván ke komerčním účelům ani jinak pronajat. V příloze snímek z katastrální mapy s vyznačením majetku města. Realizovatelnost - ANO

Odbor místního hospodářství

Na pozemek p.č.276/49 je vypracovaná studie na využití celé plochy, kde je plánováno s výstavbou běžecké dráhy, hřiště, odpočinkového prostoru pro posezení s ohništěm a také dětské hřiště. V případě , že by vyhrál projekt na dětské hřiště, navrhujeme využít již tento projekt.
Realizovatelnost - ANO

Odbor komunikací a dopravy

Dle Územního plánu města Děčín v platném znění se uvedená lokalita nachází v zastavěném území, zóna smíšená městská (ozn. SM) nebo zóna areálů tělovýchovy a sportu (ozn. S), kde je záměr přípustný.
Záměr se nenachází na kulturní památce ani na území památkové zóny.

Návrh podléhá povolení dle stavebního zákona.

Realizovatelnost - ANO

Odbor stavební úřad

Doporučujeme podaný návrh zařadit mezi realizovatelné projekty. Vynaložené náklady nebudou převyšovat maximální možnou výši dle pravidel Tvoříme Děčín pro rok 2020 a kompletní doba realizace uvedeného návrhu se jeví jako realizovatelná do 18 měsíců.

Realizovatelnost - ANO

Odbor rozvoje

Připojujeme se ke stanovisku odboru komunikací a dopravy, tj. na pozemek p.č.276/49 je vypracovaná studie na využití celé plochy, kde je plánováno s výstavbou běžecké dráhy, hřiště, odpočinkového prostoru pro posezení s ohništěm a také dětské hřiště. V případě , že by vyhrál projekt na dětské hřiště, navrhujeme využít již tento projekt.
Zároveň uvádíme, že odbor školství a kultury Magistrátu města Děčín ve spolupráci s komisí sportovní zpracoval „Plán rozvoje sportu města Děčín 2018 – 2028“ schválený Zastupitelstvem města Děčín dne 28.06.2018 usnesením č. ZM 18 06 04 21. Cílem tohoto plánu je zajistit všem obyvatelům města Děčín sportovní vyžití na odpovídající úrovni a naplnit tak cíl Strategického planu rozvoje města Děčín 2014 – 2020, rozvojové téma F: Atraktivní město pro život. Na tomto základě podporujeme další rozvoj dětských hřišť ve městě.

Realizovatelnost – ANO

Odbor školství a kultury

17 komentářů

 • Dobrý den, hřiště pro svalové tady je a občas jsem někdo přijede si zacvičit, ale využití je tak 20% účast. Co tu je 100% je bordel všude samé poházené Pet lahve po zemi. Je vidět jedna popelnice a malý koš nestačí jelikož tu místo cvičení posedává mládež ze sídliště a chlastá 😡- dobrá zašívárna!!!!. Že sídliště na hřiště není vidět. No a návrh na nové dětské hřiště 🙈 opět nesmysl nahoře v sídlišti jsou 2 nové dětské hřiště a obsazenost žádná, tak proč stavět nové a mimo sídliště když se sem maminka s kočárkem dostane jedině když obejde celé sídliště z kopce dolů a celé to obejde. Špatně zvolené místo!!!

  Reagovat
  • Dobrý den, reaguji na “špatně zvolené místo”. Nemáte pravdu. Prosím, uvažujte ! Hřiště bylo v centru sídliště od 80. let minulého století. Moje děti si na něm hrály. Bez údržby chátralo. Při revitalizaci sídliště Březiny byla část obyvatel pro obnovu, část proti. Byly i petice na vedení města. Nová radnice zvolená v r. 2018 v čele s ANO a sportovci upřednostnila parkoviště pro auta místo hřiště. Hřiště ponecháno u Ploučnice. Není tedy co kritizovat. Jiné vhodnější místo v Březinách asi není.
   Pokud se jedná o nepořádek – stačí pravidelně uklízet
   Pokud se jedná o vandalství a nevhodné chování mládeže – stačí přidat jednu kameru MP.
   Pokud se jedná o využití – věřím, že lidi přijdou do areálu sportovišť spíš než k izolovanému WO. Jaromír Marvan

   Reagovat
 • Dobrý den, viděli jste hřišti v Březinách, prosím? Jedno je u hospody u silnici a tam celý den pálí slunce. Druhé je nahoře a tam kromě písku který slouží jako záchod pro kočky nic není. Třetí malé nahoře je hned pod oknami paneláku, tam je jenom jedna velmi vysoká klouzačka bez zábradlí nahoře. Hřiště dole u toho WO je super nápad, daleko od silnici.

  Reagovat
  • Daleko od silnice ano, ale to slunce tu pálí celý den jako nahoře u hospody cca 50m od hřiště dole u WO. 🙈🤔

   Reagovat
 • Na WO lidí cvičí pořád co já vidím. Já tam taky chodím cvičit. Chodí tam spoustu lidí z Březin i jezdí cyklisti. Takže využití je na 100%. A pokud tam bude i dětské hřiště vedle tak můžou tam chodit rodiny s dětmi, rodiče si zacvičí, děti budou hrát.

  Reagovat
 • No, nevím nevím mám WO na dohled a, že by tam byl nával 🤔 jo v době víru ano, ale co se otevřeli posily atd. těch cvičících tady moc není. To je víc chlapů na hřišti ZŠ kde hrají nohejbal 👍. Jo a bordel tu je pořád 😪 samá Pet láhev po zemi všude kolem 😡😡😡😡

  Reagovat
 • Pán nebo paní mají pravdu 👍WO dobrá zašívárna pro místní mládež – chlastají tam.
  Jo a těch cvičících tu fakt moc není 😪 poslední dobou minimum.

  Reagovat
 • Daleko od silnice ano, ale to slunce tu pálí celý den jako nahoře u hospody cca 50m od hřiště dole u WO. 🙈🤔

  Reagovat
 • Jo a ty kočky chodí taky všude 😮😪 tak ten písek bude na tom stejně jako v sídlišti 🙈. Argumenty pálí slunce a záchod pro kočky 🙈 v sídlišti nebo dole pod bude stejný problém jen o 50m jinde 🙈. A mít 4 dětská hřiště pro Březiny je docela luxus 😡.

  Reagovat
 • Jak psal někdo nahoře – cvičící na WO minimální účast 😪, omladina večer chlastací maximální účast 😡, 4 hřiště docela luxus na Březiny a argumenty přímé slunce a písek pro kočky v sídlišti to vše bude i pod sídlištěm milé maminky!!!!!
  No logicky návrh úplně k ničemu nic nevyřeší 😪.

  Reagovat
 • Pan Marvan, kolikrát vy půjdete na ono hřiště mimo sídliště konkrétně Vy?
  Nic se nezmění jenom máte růžové brýle. 😎
  Hřiště daleko pro děti a maminky s kočárky musí objíždět celé sídliště 😡jelikož skratkou po schodech nesjedou.
  A pokud dobře počítám 3 hřiště už v sídlišti máme 👍.
  Investovat peníze jinam třeba na chodník a spojit Březiny a Libverdy.

  Reagovat
 • 4 hřiště pro Březiny to snad nemyslíte vážně. 😡
  Návrh, který nemá logiku 😡😡😡. Není to až moc 4 hřiště na jedno malé sídliště 😔.

  Reagovat
 • Dobrý den,
  podívejte se na příspěvek Děčín a jeho problémy a všechny skupiny za Děčín. Dnešní ráno na WO super pohled 😡😡😡 bordel bordel bordel.Popelnice vysypaný po celém hřišti a okolo v trávě 😡😡😡.

  To tu je pořád a pořád dokola a dokola.
  Na co 4 hřiště v Březinách udělejte radši chodník do Libverdy!!!!!

  Škoda, že jsem nejdou vložit fotky, aby jste to viděli Ti co tvrdí něco jiného!!!

  Reagovat
 • Nikdo na WO necvičí a je tu jen chastající mládež z Březin. 😡😡😡

  Reagovat
 • 😡😡😡
  To jako myslíte vážně další hřiště 😮😔.
  Je tu jen bordel a bordel.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *