Ze sídliště Březiny u Ploučnice za 3 minuty i s kočárkem? To snad ne!? Víme jak na to!

Hledáme způsob, jak i maminkám s kočárky a starým lidem umožnit bezpečnou krátkou cestu ze sídliště Březiny do kouzelného údolí Ploučnice. Řešení existuje. Pomůže město Děčín?
Čeká na posouzení realizovatelnosti
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Ze sídliště Březiny (za školou) je to pouhých 120 metrů lesíkem k hornímu jezu Ploučnice. Ale ne pro maminky s kočárky a staré lidi. Ti se na stejné místo dostanou po 1,3 km chůze sídlištěm a následně po cyklostezce. Pro návrat do sídliště nemají jinou alternativu, než absolvovat stejnou cestu zpět. A to je velká škoda. Hledáme i pro ně způsob, jak cestu mezi sídlištěm a řekou zkrátit.
Řešení existuje: Zpřístupnit cestu ze sídliště k hornímu jezu všem, ne jen vyznavačům adrenalinu a za jakéhokoliv počasí. Formou přeměny stávající pěšiny na bezpečnou zpevněnou komunikaci bez schodů.
Pozemek s pěšinou je soukromý majetek, proto do něj město odmítá investovat. Tento námět je výzvou k hledání způsobu řešení. Nabízí se jich hned několik. Chcete příklady? Zde jsou:
1) Výkup pozemku č. 184/3, k.ú. Březiny městem od majitele pozemku;
2) Uzavření dlouholeté nájemní smlouvy mezi městem a majitelem pozemku;
3) Výkup pozemku třetí osobou a bezúplatné převedení na město.

Navrhujeme, aby město Děčín opustilo pozici mrtvého brouka, kterou dosud v této věci zastávalo a vnímalo citlivěji potřeby občanů. Pomožte změnit tento stav hlasováním v rámci Participativního rozpočtu města Děčín na rok 2020. Podpořte spojení lidí s přírodou, podpořte spojení lidí mezi sebou. Podpořte dobrou věc, která může být inspirací i pro jiné části Děčína.

Odhadované náklady

200000 Kč

Umístění

pozemková parcela č. 184/3, k.ú. Březiny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy