Solární panely na školu

Navrhuji vybudovat solární elektrárnu na některé ze základních škol v Děčíně.
Nerealizovatelné
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Cílem je vybudování solární elektrárny na střeše některé ze školních budov v Děčíně. Jako nejjednodušší pro instalaci se nabízí některá ze škol s plochou střechou (např. Březiny, Vojanova, Želenice, Boletice). Výběr školy by měl proběhnout po konzultaci s odbornou firmou a ředitelem dané školy. Vybudováním elektrárny by se snížilo množství peněz utracených za elektřinu. Zároveň by elektrárna sloužila jako didaktická pomůcka.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

některá ze základních škol v Děčíně

Posouzení realizovatelnosti

Nerealizovatelné

Město v současné době již řeší umisťování Fotovoltaických elektráren na školy, prioritně na ZŠ Březová/Plavecký areál. V případě osvědčení proběhne instalace solárních panelů i na dalších městských objektech. Odhadované náklady by převýšily nastavený finanční limit projektu 500 tis. Kč, což je v rozporu s pravidly Participativního rozpočtu statutárního města Děčín pro rok 2020. Návrh nepostupuje do hlasování.

Objekty základní školy jsou v majetku města. Fotovoltaické elektrárny na školách jsou v řešení. Uvažuje se o pilotním projektu. Pokud se projekt fotovoltaické elektrárny osvědčí, zvážíme instalaci solárních panelů i na dalších budovách. Cena realizace však bude vyšší než 500.000,- Kč.
Realizovatelnost - NE, nedodržení finanční výše.

Odbor místního hospodářství

Bude postupně realizováno v rámci energetické koncepce města.

Realizovatelnost - NE

Odbor provozní a organizační

Jeden komentář

  • Divím se, že něco takového už město dávno nedělá obzvláště současně s rekonstrukcí či zateplenim. Navrhuji projekt podat aspoň 10krát, aby vyšlo na všechny školy. Ve výsledku na tom vyděláme všichni úsporou města za energie.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy