Solární panely na školu

Navrhuji vybudovat solární elektrárnu na některé ze základních škol v Děčíně.
Nerealizovatelné
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Cílem je vybudování solární elektrárny na střeše některé ze školních budov v Děčíně. Jako nejjednodušší pro instalaci se nabízí některá ze škol s plochou střechou (např. Březiny, Vojanova, Želenice, Boletice). Výběr školy by měl proběhnout po konzultaci s odbornou firmou a ředitelem dané školy. Vybudováním elektrárny by se snížilo množství peněz utracených za elektřinu. Zároveň by elektrárna sloužila jako didaktická pomůcka.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

některá ze základních škol v Děčíně

Posouzení realizovatelnosti

Nerealizovatelné

Město v současné době již řeší umisťování Fotovoltaických elektráren na školy, prioritně na ZŠ Březová/Plavecký areál. V případě osvědčení proběhne instalace solárních panelů i na dalších městských objektech. Odhadované náklady by převýšily nastavený finanční limit projektu 500 tis. Kč, což je v rozporu s pravidly Participativního rozpočtu statutárního města Děčín pro rok 2020. Návrh nepostupuje do hlasování.

Objekty základní školy jsou v majetku města. Fotovoltaické elektrárny na školách jsou v řešení. Uvažuje se o pilotním projektu. Pokud se projekt fotovoltaické elektrárny osvědčí, zvážíme instalaci solárních panelů i na dalších budovách. Cena realizace však bude vyšší než 500.000,- Kč.
Realizovatelnost - NE, nedodržení finanční výše.

Odbor místního hospodářství

Bude postupně realizováno v rámci energetické koncepce města.

Realizovatelnost - NE

Odbor provozní a organizační

Jeden komentář

  • Divím se, že něco takového už město dávno nedělá obzvláště současně s rekonstrukcí či zateplenim. Navrhuji projekt podat aspoň 10krát, aby vyšlo na všechny školy. Ve výsledku na tom vyděláme všichni úsporou města za energie.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *