Lavičky podél Ploučnice - Tvoříme Děčín

Lavičky podél Ploučnice

Námět si klade za cíl umístěním pevně zabudovaných laviček zpříjemnit trávení času v přírodě nejen pro cyklisty, ale zejména pro pěší při procházkách podél řeky Ploučnice.
Realizovatelné
2020
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Údolí Ploučnice s cyklostezkou nabízí příjemné procházky v atraktivní příměstské části Děčína. Bohužel od zbudování cyklostezky nebyly na 4 km dlouhém úseku (od zimního stadionu po Caffé 08) rozmístěny žádné lavičky k odpočinku a pozorování jedinečné přírody. Zejména pro děti, seniory a maminky s kočárky je proto procházka méně přitažlivá než, kdyby tu byla možnost posezení a odpočinku na lavičce. Lavičky budou jistě využívány i cyklisty, jak se o tom můžeme přesvědčit např. v blízkosti Benešova a zejména na Labské cyklostezce. Rozmístění a výběr provedení laviček bych ponechal na městském architektovi a kompetentních odbornících města. Doporučuji umístit lavičky mimo těleso cyklostezky a opatřit místo pod lavičkou zámkovou dlažbou pro zvýšení čistoty, pohodlí a usnadnění údržby.

Odhadované náklady

180000 Kč

Umístění

Úsek cyklostezky Ploučnice od zimního stadionu ke Caffé 08 (asi 4 km)

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Umístění laviček na pozemcích ve vlastnictví Města Děčín. Realizovatelnost - ANO.

Odbor komunikací a dopravy

Pozemky podél cyklostezky jsou v majetku města sice v malém rozsahu, ale umístění lavičky nevyžaduje velký prostor, realizovatelnost - ANO.

Odbor místního hospodářství

K podanému návrhu nemáme připomínky a doporučujeme návrh zařadit mezi realizovatelné.

Realizovatelnost - ANO

Odbor rozvoje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy