Pumptrack – terénní tréninkový okruh nejen pro malé cyklisty

Jízda na kole patří mezi oblíbené aktivity malých i dospělých. A zatímco pokročilí jezdci si mohou užít mnoho zábavy na Točné či na Závisti, pro nejmenší a méně pokročilé cyklisty se na Zbraslavi nic podobného nenabízí. Přitom v zahraničí jsou cyklistické terénní dráhy, na kterých se mohou cyklisté všech věkových kategorií zdokonalit v jízdě na kole, poměrně běžné.
Realizovatelné
2019
Sdílet:

Návrh vybudování pumptrackové dráhy byl umístěn do prostoru mezi garážemi a parkovištěm v ulici Ke Kamínce (vedle workoutového a basketbalového hřiště) – tedy do stejného místa jako návrh Oáza klidu s ovocnými stromy. Vzhledem k tomu, že druhý návrh získal v hlasování více hlasů, na tomto místě vznikne ovocný sad.

Na Zbraslavi sice je skatepark, ale členění skateparků je poměrně specifické, a proto jsou skateparky v jiných českých lokalitách doplněny ještě pumptrackovými dráhami, které jsou navržené specificky pro kola a jako takové jsou poměrně oblíbenou sportovní atrakcí pro děti i dospělé.

Návrh spočívá ve vybudování pumptrackové dráhy v prostoru mezi garážemi a parkovištěm v ulici Ke Kamínce (vedle workoutového a basketbalového hřiště) tak, aby se pumptrack a skatepark mohly vzájemně doplňovat. Trať by měla být 100 – 150 m dlouhá s možností dalšího rozšíření. Atraktivní může být zejména pro děti, které v dané lokalitě chodí do školy či do školky (tj. ve věku cca od 4 do 10 let), ale zároveň by měla nabízet možnost tréninku techniky i pro pokročilejší jezdce ze Zbraslavi a okolí před tím, než se pustí na pokročilé traily.

 

Autor návrhu: Pavel Šulc

Předpokládané náklady: 400.000,- Kč vč. DPH

Odhadované náklady

400000 Kč

Umístění

V prostoru mezi garážemi a parkovištěm v ulici Ke Kamínce (vedle workoutového a basketbalového hřiště).

Ostatní návrhy