Informační návěstidla k semaforům na hlavním tahu

Jedná se o přidání informačního návěstidla na semaforovou soustavu k stávajícímu stavu. Informace pro řidiče pro plynulejší dojezd do křižovatky a rozjezd následně z ní. Informační návěstidlo ukazuje odpočet času pro zelenou vlnu. Následně se zbarví na červenou a odečítá dobu zastavení.
ID návrhu: 7
V realizaci
2023
Sdílet:

Tento systém by se dal použít na hlavním, vysoce frekventovaném tahu městem. Řidiči by tak následně měli přehled jestli mají do křižovatky dobrždovať nebo mohou plynule jet přes křižovatku. Snížila by se tak možnost střetu aut, průjezdů na červenou.
Navrhuji instalovat na křižovatku u Modrého bodu a křižovatku Jaselská-Žižkova-Legerova; pro auta i chodce. Světelné křižovatky od Zálabí po Futurum mají být v dohledné době rekonstruovány, proto tam návěstidla nenavrhuji.

/upraveno po dohodě s navrhovatelem na  základě připomínek realizovatelnosti – 4.9./

Odhadované náklady

600000 Kč

Umístění

Dvě křižovatky – u Modrého bodu a Jaselská-Žižkova-Legerova

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

KRÁTCE
Návrh je realizovatelný, rozpočet odpovídající. Realizace by přispěla k bezpečnosti silničního provozu. 

VÍCE
V současnosti jsou již všechny klíčové kolínské světelné křižovatky zastaralé a město plánuje značné investice do vybudování nových sofistikovanějších křižovatek. Půjde o velké investiční akce v řádu milionů na jednu křižovatku, proto nejspíše dojde k rozdělení do etap. Je pravděpodobné, že jako první půjdou na řadu křižovatky na Zálabí. Vše záleží na rozhodnutí zastupitelstva města. 

REALIZOVATELNOST posuzovaly tyto odbory: odbor dopravy, odbor správy městského majetku, odbor investic, městský architekt. 

Další návrh pro tuto oblast: Nové přechody na Pražské ulici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy