ALTÁNEK

Jedná se o altánek (zatím zkušebně jen jeden), který by byl umístěn v parku na Husově náměstí. V současné době je v parku umístěno pouze pár laviček, které jsou většinou jen vedle sebe, což je dost neosobní a nekomfortní při setkávání občanů. Altánek může sloužit k odpočinku v příjemném polostínu maminkám s dětmi, rodinám, mládeži i seniorům. Díky zastřešení altánku bude možné posedět i při nepřízni počasí a nebude tak nutné se hned loučit s přáteli a běžet se někam schovat.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Cílem návrhu je zpříjemnit občanům setkávání a pobyt v centru města. Jedná se o příjemnější formu trávení volného času v parku, na místě všem volně přístupném. Minialtánek může sloužit maminkám s dětmi, rodinám, mládeži i seniorům. Jedná se o typ altánku, který bude přístupný všem generacím. Minialtánek najde své uplatnění jak při různých akcích pořádaných v parku, tak i během obyčejných všedních dnů. Díky jeho zastřešení bude možné v suchu a v klidu přečkat i nějakou tu nepřízeň počasí a nebude nutné hned spěchat domů. Zatím navrhujeme umístit 1 minialtánek a podle obliby občanů bude možné jejich počet a případně i umístění průběžně měnit.

Odhadované náklady

390000 Kč

Umístění

Hostivice, Husovo náměstí

Jeden komentář

  • Ne. A drahé. Podpořit více levnějších nápadů než jeden rakto nákladný.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Hostivice jako město nejen rybníků, ale také mostů a mostků přes potok.

Hostivice je nejen místem s rybníky, ale také s několika potoky protínající území obce. Bylo by dobré, kdyby byla umožněna lepší pěší prostupnost území přes tyto potoky. Mosty a mostky někde jsou a dosluhují, jinde zcela chybí, nebo jsou špatně přístupné. Cílem návrhu je vytypovat konkrétní místa a doplnit je jednoduchými dřevěnými lávkami.

Více »

Bosonohá stezka

Proprioceptivní chodníček z přírodních materiálů jako doplněk dětského hřiště či sportovní zóny pro nácvik bosonohé chůze či chůze s ponožkou. Rehabilitační prvek či podpora správného vývoje dětské nožky zábavnou formou.

Více »

Veřejné pítko na Husově náměstí

Veřejná pítka jsou zařízení, která v dnešní době získávají na popularitě. V posledních letech jsou standardem velkých západních metropolích, ale jejich výstavbu v posledních letech realizují i jiná města u nás. Myslím si, že Hostivice má rozhodně potenciál se tímto městem stát. Cílem projektu je vystavět na veřejných prostranstvích města Hostivice veřejné pítko a tím:
Snížit produkci plastových obalů
Přispět ke kultivaci veřejného prostoru pro jeho využití občany města

Více »