Jak (ne)krmit vodní ptáky

Cílem je poskytnout obyvatelům Hostivice (a jejich dětem) potřebné informace, které jim umožní těšit se z oblíbené aktivity krmení vodních ptáků a zároveň zabrání tomu, aby nechtěně ptákům škodili špatně zvoleným krmivem (pečivem). Česká společnost ornitologická upozorňuje, že pečivo ptákům sice chutná, ale škodí jim, protože neobsahuje dostatek potřebných živin. Nedostatek živin (krmení pečivem) může hlavně u mladých ptáků způsobit, že jim špatně narostou kosti a nejsou schopni létat.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Cílem projektu je instalovat u vybraných rybníků na území města Hostivice panely, které by informovaly o tom, jak (ne)krmit vodní ptáky.
Navrhujeme umístit informační tabule na tři místa, kde se často ptáci přikrmují:
1. Litovický rybník – Na Hrázi/Litovická, parcela 479/7, vlastník město Hostivice
2. Břevský rybník, ulice Hájecká, parcela 166/3, vlastník město Hostivice (břehy rybníka patří Rybářství Třeboň Hld. a.s.)
3. Jeneček, mezi ulicí Boženy Němcové a Družstevní, parcela 512/3, vlastník město Hostivice (nedaleko je Mateřská školka Zahrátka)

Odhadované náklady

54000 Kč
Pozn.: V odhadovaných nákladech se počítá také s udržitelností projektu. Kalkulace obsahuje 3 náhradní tabule pro případ, že by došlo k poškození/opotřebení již instalovaných tabulí na informačních panelech.

Umístění

1. Litovický rybník – Na Hrázi/Litovická, parcela 479/7, vlastník město Hostivice 2. Břevský rybník, ulice Hájecká, parcela 166/3, vlastník město Hostivice (břehy rybníka patří Rybářství Třeboň Hld. a.s.) 3. Jeneček, mezi ulicí Boženy Němcové a Družstevní, parcela 512/3, vlastník město Hostivice (nedaleko je Mateřská školka Zahrátka).

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

Veřejné pítko na Husově náměstí

Veřejná pítka jsou zařízení, která v dnešní době získávají na popularitě. V posledních letech jsou standardem velkých západních metropolích, ale jejich výstavbu v posledních letech realizují i jiná města u nás. Myslím si, že Hostivice má rozhodně potenciál se tímto městem stát. Cílem projektu je vystavět na veřejných prostranstvích města Hostivice veřejné pítko a tím:
Snížit produkci plastových obalů
Přispět ke kultivaci veřejného prostoru pro jeho využití občany města

Více »

Kontejnery Okrajová/Lipová

Zřízení důstojného a estetického místa pro odpadové nádoby v obytném souboru Bažantnice.
Křižovatka ulic Lipová – Okrajová.

Více »

Grilovací stanoviště a piknikové stoly

Co sbližuje nás lidi víc, než sedět u jednoho stolu, dobré jídlo a oheň? Mám v živé paměti obrázky z kanadských městských parků, kde jsou veřejná barbecue stanoviště v hojném počtu. Využívají je rodiny a skupinky přátel. Něco takového bych si přála i v Hostivici. Grilovací mísy budou využívány hlavně v teplých měsících roku, ale věřím tomu, že stoly s lavičkama najdou své využití celoročně.

Více »