Jak (ne)krmit vodní ptáky

Cílem je poskytnout obyvatelům Hostivice (a jejich dětem) potřebné informace, které jim umožní těšit se z oblíbené aktivity krmení vodních ptáků a zároveň zabrání tomu, aby nechtěně ptákům škodili špatně zvoleným krmivem (pečivem). Česká společnost ornitologická upozorňuje, že pečivo ptákům sice chutná, ale škodí jim, protože neobsahuje dostatek potřebných živin. Nedostatek živin (krmení pečivem) může hlavně u mladých ptáků způsobit, že jim špatně narostou kosti a nejsou schopni létat.
Realizovatelné
2023/24
Sdílet:

Cílem projektu je instalovat u vybraných rybníků na území města Hostivice panely, které by informovaly o tom, jak (ne)krmit vodní ptáky.
Navrhujeme umístit informační tabule na tři místa, kde se často ptáci přikrmují:
1. Litovický rybník – Na Hrázi/Litovická, parcela 479/7, vlastník město Hostivice
2. Břevský rybník, ulice Hájecká, parcela 166/3, vlastník město Hostivice (břehy rybníka patří Rybářství Třeboň Hld. a.s.)
3. Jeneček, mezi ulicí Boženy Němcové a Družstevní, parcela 512/3, vlastník město Hostivice (nedaleko je Mateřská školka Zahrátka)

Odhadované náklady

54000 Kč
Pozn.: V odhadovaných nákladech se počítá také s udržitelností projektu. Kalkulace obsahuje 3 náhradní tabule pro případ, že by došlo k poškození/opotřebení již instalovaných tabulí na informačních panelech.

Umístění

1. Litovický rybník – Na Hrázi/Litovická, parcela 479/7, vlastník město Hostivice 2. Břevský rybník, ulice Hájecká, parcela 166/3, vlastník město Hostivice (břehy rybníka patří Rybářství Třeboň Hld. a.s.) 3. Jeneček, mezi ulicí Boženy Němcové a Družstevní, parcela 512/3, vlastník město Hostivice (nedaleko je Mateřská školka Zahrátka).

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy

ALTÁNEK

Jedná se o minialtánky, které by byly umístěny v parku v centru města.

Více »