Hřiště i pro větší děti

Ve městě vnímám nedostatek prostoru pro pohyb a hru větších dětí.  Navrhuji postavit jim lanovku, závěsný kolotoč, pružinový kolotoč a balanční sestavu v Hálově zahradě, ať mají i školáci svoje hřiště. 
Realizované
2022
Sdílet:

Děti, které odrostly skluzavce a pískovišti, si často hledají ve městě místo pro hru těžko. Stejně jako menší děti ocení herní sestavy, kde si mohou vyzkoušet překonat svůj strach nebo svoji neobratnost. Pojďme jim nabídnout místo, kde si mohou hrát, koordinovat své pohyby, překonávat se, mít radost z rychlosti a pohybu. Místo, které bude patřit jim. Pojďme udělat něco proto, abychom jim dali příležitost hýbat se a hrát si.
Hřiště navrhuji vybudovat v Hálově zahradě, kde by plynule navázalo na prostor venkovní tělocvičny. Žádný z prvků nevyžaduje speciální dopadovou plochu. Jako hlavní herní prvek vnímám lanovku, která je na hřištích běžná, ale v Brodě chybí a bývá užívána jak malými, tak staršími dětmi. Lanovka nabídne na 26m lana 22 m jízdy. Závěsný kolotoč a Rodeo (kombinace pružinového houpadla a kolotoče) nabízí mnoho možností ke hře jak pro jedno dítě, tak pro skupinku dětí. Rodeo je dynamický herní prvek, který se může využívat jako kolotoč s výkyvem do všech stran. Prvek se otáčí kolem středové osy a díky otočné plošině na pružinách umožňuje i boční výkyvy. A jako další možnost by hřiště nabídlo dětem možnost trénovat rovnováhu na mnoho způsobů na balančním smajlíku.

Odhadované náklady

372000 Kč

Umístění

Hálova zahrada

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Návrh je realizovatelný.

Součet nákladů všech tří vítězných návrhů, přesahuje možnou částku 600.000 Kč. V pravidlech máme uvedeno, že pokud finanční prostředky nebudou dostačovat na realizaci následujícího návrhu v žebříčku, bude autorovi nabídnuto realizovat návrh s omezeným rozpočtem. S paní Kecovou jsme se tedy dohodli na tom, že ze čtyř plánovaných herních prvků se pořídí jen tři a rozpočet jejího návrhu se tím pádem poníží na částku 319.038 Kč. Bude zakoupena lanová dráha s kovovými sloupy s nástupní plochou, závěsný kolotoč Helios a kolotoč Rodeo.

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Posezení u Šembery

Narhuji umístit zastřešené posezení na místo rozpadlého stolu na louce u rozcestí Pod Šemberem. Posezení, které tam bývalo, už je ve velmi špatném stavu a altán nabídne útočiště v případě přeháňky.

Více »

Hravá zahrada

Pojďme v rámci participativního rozpočtu vytvořit v českobrodské nemocniční zahradě dětem „tak trochu jiné hřiště“ – hřiště s dřevěnými prvky známého umělce Lukáše Gavlovského – které bude v dětech probouzet fantazii, radost z dobrodružství a tvůrčího ducha.

Více »