Hřiště i pro větší děti

Ve městě vnímám nedostatek prostoru pro pohyb a hru větších dětí.  Navrhuji postavit jim lanovku, závěsný kolotoč, pružinový kolotoč a balanční sestavu v Hálově zahradě, ať mají i školáci svoje hřiště. 
V realizaci
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Děti, které odrostly skluzavce a pískovišti, si často hledají ve městě místo pro hru těžko. Stejně jako menší děti ocení herní sestavy, kde si mohou vyzkoušet překonat svůj strach nebo svoji neobratnost. Pojďme jim nabídnout místo, kde si mohou hrát, koordinovat své pohyby, překonávat se, mít radost z rychlosti a pohybu. Místo, které bude patřit jim. Pojďme udělat něco proto, abychom jim dali příležitost hýbat se a hrát si.
Hřiště navrhuji vybudovat v Hálově zahradě, kde by plynule navázalo na prostor venkovní tělocvičny. Žádný z prvků nevyžaduje speciální dopadovou plochu. Jako hlavní herní prvek vnímám lanovku, která je na hřištích běžná, ale v Brodě chybí a bývá užívána jak malými, tak staršími dětmi. Lanovka nabídne na 26m lana 22 m jízdy. Závěsný kolotoč a Rodeo (kombinace pružinového houpadla a kolotoče) nabízí mnoho možností ke hře jak pro jedno dítě, tak pro skupinku dětí. Rodeo je dynamický herní prvek, který se může využívat jako kolotoč s výkyvem do všech stran. Prvek se otáčí kolem středové osy a díky otočné plošině na pružinách umožňuje i boční výkyvy. A jako další možnost by hřiště nabídlo dětem možnost trénovat rovnováhu na mnoho způsobů na balančním smajlíku.

Odhadované náklady

372000 Kč

Umístění

Hálova zahrada

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný.

Odboru výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Součet nákladů všech tří vítězných návrhů, přesahuje možnou částku 600.000 Kč. V pravidlech máme uvedeno, že pokud finanční prostředky nebudou dostačovat na realizaci následujícího návrhu v žebříčku, bude autorovi nabídnuto realizovat návrh s omezeným rozpočtem. S paní Kecovou jsme se tedy dohodli na tom, že ze čtyř plánovaných herních prvků se pořídí jen tři a rozpočet jejího návrhu se tím pádem poníží na částku 319.038 Kč. Bude zakoupena lanová dráha s kovovými sloupy s nástupní plochou, závěsný kolotoč Helios a kolotoč Rodeo.

Kancelář vedení města a odbor rozvoje

3 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.

Více »

OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem projektu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o 7 dřevěných laviček, pískoviště, bezpečnostní plot a arboristické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.

Více »