Rekultivace prostoru před knihovnou/infocentrem

Tento návrh jsme vymysleli v naší deváté třídě. Jde o kultivaci malého parku před CVIKem (knihovnou) s cílem vytvoření příjemného odpočinkového místa v srdci města. Chceme pořídit nový mobiliář, upravíme studnu a vyměníme povrch cestiček.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Milí spoluobčané,
určitě jste někdy navštívili náměstí Arnošta z Pardubic a všimli si, že park není v nejlepší kondici. Proto je naším návrhem kultivovat a zvelebit park, abyste si mohli jít sednout či jen tak relaxovat do příjemného parku. Chceme zakoupit 2 nové lavičky, 2 lehátka a 2 nové koše. Nelíbí se nám starý poničený chodník. Ten chceme vlastními silami odstranit a nahradit ho mlatovým povrchem, jaký se používá třeba v zámeckých parcích. Tím pádem bychom mohli lépe hospodařit i s dešťovou vodou, což určitě uvítají vzrostlé stávající stromy. Na starou studnu chceme nechat vyrobit posezení z dubových prken.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

náměstí Arnošta z Pardubic před č.p.1, číslo pozemku 923/8

Posouzení realizovatelnosti

Po konzultaci s vedením, odborem rozvoje a odborem životního prostředí bylo doporučeno autorům z návrhu vyřadit pítko a zachovat studnu, protože by pítko nešlo nad podzemím vybudovat. Dále bylo doporučeno rozšíření nového mobiliáře. V tomto duchu byl návrh autory upraven.

Kancelář vedení města

Návrh je realizovatelný. Z hlediska státní památkové péče: v souhlasu s § 14 odst. 2 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, ve znění pozdějších předpisů bude vydáno samostatné rozhodnutí.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje

Jeden komentář

  • To by sice hezky vypadalo, ale vzhledem k tomu, že se tam shlukují převážně romové a nebo sociálně nezajištění lidé, obávám se, že by stejně došlo brzy ke znečištění, zničení a obsazeno by bylo věčně těmito lidmi

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.

Více »

OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem projektu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o 7 dřevěných laviček, pískoviště, bezpečnostní plot a arboristické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.

Více »