Park 25/malá lezecká stěna/boulder

Dvůr u domu na náměstí Arnošta z Pardubic č.p. 25 je v současnosti zčásti využíván jako prostor pro volnočasové aktivity dětské skupiny a částečně jako veřejné parkoviště. Jeho zbytek, přestože se jedná o zelenou plochu, je nevyužíván. Lokace v centru města a současně v klidu zástavby je ideální právě pro vybudování boulderu a případně další klidové zóny, nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny další věkové skupiny.
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Podstatou boulderu je možnost osvojení základních lezeckých dovedností bez nutnosti jištění. Jde o sportovní aktivitu vhodnou pro všechny věkové kategorie. Návrh počítá s instalací venkovní stěny s bezpečnostní zónou dopadu z kačírku. Vzhledem k tomu bude stěna volně přístupná bez potřeby dozoru. Další výhodou plánovaného umístění je možnost uzamčení dvora ve večerních hodinách, což je obvyklý režim, který zajištují obyvatelé domu.

V minulosti bylo ze strany města uvažováno o využití prostoru jako veřejného parkoviště s možností propojení se sousedním pozemkem, též v majetku města. Od tohoto projektu bylo nicméně upuštěno. Předkládaný návrh je v souladu s případným propojením k dalšímu využití pro volnočasové aktivity, a to buď jako prostého parku, případně s instalací hřiště nebo jiných herních prvků.

Projekt počítá s umístěním stěny o rozměrech h. 2,1 x š. 3,1 x v. 2,8 m a dopadovou zónou 8,4 x 6,1 m, která splňuje všechny bezpečnostní normy. Zhotovitelem bude společnost, která se profesionálně zabývá právě stavbou lezeckých stěn.

Odhadované náklady

396189 Kč

Umístění

nám. Arnošta z Pardubic čp. 25, Český Brod

Posouzení realizovatelnosti

Návrh je realizovatelný. Z hlediska státní památkové péče: v souhlasu s § 14 odst. 2 zákona č. 20/1987 Sb., o státní památkové péči, ve znění pozdějších předpisů bude vydáno samostatné rozhodnutí.

Odbor výstavby a územního plánování

Návrh je realizovatelný.

Odbor životního prostředí a zemědělství

Návrh je realizovatelný.

Odbor rozvoje.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy

Fotbalové branky a basketbalové koše k volnému sportování

Cílem projektu je osadit vybraná místa (v tomto konkrétním případě oblast cyklostezky mezi Českým Brodem a Štolmíří, tzv. „Útulna“) fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Snahou je umožnit zejména dětem větší sportovní vyžití ve venkovním prostoru, a to bez nutnosti velkých investic ze strany města.

Více »

OŽIVENÍ DĚTSKÉHO HŘIŠTĚ U RADNICE

Záměrem projektu je revitalizace stávajícího dětského hřiště v parku vedle radnice. Úprava prostoru bude spočívat v doplnění dětského hřiště o 7 dřevěných laviček, pískoviště, bezpečnostní plot a arboristické práce. Doplnění a úprava hřiště o výše zmíněné vybavení přinese užitek občanům a návštěvníkům našeho města.

Více »