Workoutové hřiště v Březinách - Tvoříme Děčín

Workoutové hřiště v Březinách

Výstavba nového volně přístupného workoutového hřiště. Jedná se o hřiště na posilování s vlastní vahou. Hřiště mohou využívat jak místní, tak v rámci výuky tělesné výchovy žáci ZŠ Březiny nebo náhodní návštěvníci cyklostezky Ploučnice.
Realizované
2018
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktualizace ke dni 12.07.2019: Město Děčín zrealizovalo projekt, který v hlasování Tvoříme Děčín v roce 2018 získal 263 Vašich hlasů. Na návrh pana Brčáka jsme postavili workoutové hřiště v Březinách. Veřejnou zakázku na stavbu hřiště vyhrála firma Woclub (www.woclub.cz), která postavila krásné hřiště se spoustou možností využití za 488 259,20 Kč. S firmou se nám skvěle spolupracovalo a dne 12. června jsme společně se skupinou Predator workout Ústí-Děčín hřiště otevřeli.

Může se jednat se o workoutové hřiště, které je pozinkované a lakované, čímž je zaručena jeho trvanlivost. Nevyžaduje žádnou další údržbu. Pozinkovaný a lakovaný povrch mají lepší vlastnosti z hlediska skluzu, takže nerez nedoporučuji. Všechny prvky je možné dynamicky propojit, lze na něm tedy efektivně přejít z klasického workoutu k bar freestylu. Klasický čtvercový půdorys s bradly lze volně rozšířit o další prvky, jako jsou minirack či některá ze speciálních lavic. Hřiště může obsahovat např. Tyto prvky: 3x stojna standard 2x stojna dlouhá 1x žebřiny, 01x noha s hrazdou dlouhá – spiderleg, 1x noha s hrazdou krátká – spiderleg, 5x hrazda, 01x dvojitá hrazda, 01x multifunkční hrazda, 01x monkey bar, 01x wing – krátké nakloněné žebřiny 3x bradlo1x, designová lomená hrazda (2ks), 1x držák na kruhy, dopadová plocha tartan, pod kterým je beton.

ODŮVODNĚNÍ: Kvalitní a profi provedené workoutové hřiště v Děčíně chybí, když pominu zdařilé svépomocně dělané hřiště u Kocandy. Obecně by mělo být v každé městské části, kde je větší počet obyvatel, což Březiny bezesporu jsou. Navíc v touto lokalitou vede hojně navštěvovaná cyklistická stezka a hřiště by posloužilo i pro žáky místní základní školy v Březinách. Kromě zkulturnění tohoto koutu má projekt pozitivní přínos na zdraví obyvatel i přínos sociální. K venkovnímu cvičení není potřeba žádný stroj, posilovna ani vybavení. Street workout však není pouze pro mladé, cvičení může provozovat každý bez ohledu na věk. Přesto lze říci, že rostoucí obliba tohoto druhu cvičení má pozitivní dopad především na mladé lidi. Fenoménu se daří odlákat dospívající od počítačů a přivést je ke sportu a rovněž přispívá k potlačení nežádoucích vlivů, prokazatelně snižuje kriminalitu.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Roh plochy hřiště za otočnou autobusu 204 v Březinách, pozemek 276/49, v majetku města Děčína