Venkovní fitness nejen pro seniory

Umístění cca 6 posilovacích strojů v parku Chelčického (pod divadlem, vedle ZŠ Máchovka). Instalace je jednoduchá, ideálně na travnaté ploše. Cena jednoho stroje cca 30 000,- podle typu.
Realizované
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktualizace ke dni 23.09.2021: Projekt byl dokončen. Fitness prvky byly osazeny ve dvou lokalitách – v parku v ulici Chelčického a vedle dopravního hřiště na Kamenické ulici. Zde naleznete více informací o realizaci.

Aktualizace ke dni 08.07.2020: Z původních čtyř lokalit zbyla po posouzení realizovatelnosti jen jedna – park Chelčického u Máchova náměstí. Jelikož navrhovatel projektu souhlasí s umístěním prvků i na další vhodnější lokality, bude projekt rozšířen o další dvě území. Jedno je vedle nového dopravního hřiště v Liberecké ulici v Děčíně II a druhé v Želenicích u parku Bažantnice, kde se z jiného projektu v rámci „Tvoříme Děčín“ bude ve stejné lokalitě realizovat workoutové hřiště. Nyní připravujeme podklady pro nacenění realizace projektu.

Posilovací stroje mají využití pro širokou veřejnost, pro uživatele již od 14 let. Při cvičení nedochází k nadměrnému přetěžování pohybového aparátu, protože cvičící využívají pouze váhu vlastního těla aktivní, intuitivní a zábavnou formou.

ODŮVODNĚNÍ: Využití volného času nejen seniorů. Zvýšení fyzické kondice.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Děčín 4, parčík u Máchova náměstí