Školní ulice Riegrova

Mezi 7:30 a 8:00 zakázat vjezd automobilům do ulice Riegrova v úseku kolem MŠ Riegrova – Komenského náměstí.
Nerealizovatelné
2024
Sdílet:

Mezi 7:30 a 8:00 zakázat vjezd automobilům do ulice Riegrova v úseku kolem MŠ Riegrova – Komenského náměstí. V této špičce se zde pohybuje velké množství studentů, děti jdoucí s doprovodem do školky, ale zároveň také automobilů v ranní špičce. Pro oba tyto aktéry dopravního provozu, myšleno pro automobilisty a chodce je tato situace nebezpečná, velmi nepříjemná a nezdravá – chodci dýchají zplodiny z pomalu popojíždějících aut – velmi nezdravé! Pojďme v tomto místě s množstvím vzdělávacích institucí zcela odstranit Mama Taxi. Kousek pěší chůze má pro děti i jejich rodiče blahodárné účinky!

Odhadované náklady

10000 Kč

Umístění

Posouzení realizovatelnosti

Nerealizovatelné

V případě uzavření části ul. Riegrova v místě u MŠ bude provoz veden ul. Nedbalova a Vrchlického. V ul. Vrchlického je další základní škola. Nerealizovatelné. Dopravní režim (jednosměrný provoz) v této lokalitě takovéto omezení nedovoluje.

Jeden komentář

  • Mama taxi? Navrhovatel/ka bude určitě někdo, kdo má rád děti. Kde budou ty rodiče parkovat? A jak dlouho pak bude špička trvat tam, když se budou třeba půl hodiny ráno s dětmi po cestě do školy a školky “procházet”? Momentálně jde jen o krátkou špičku každé ráno. Pokud má navrhovatel/ka problém s nezdravým vzduchem z pomalu projíždějících aut v tuto dobu, tak ať se v tu dobu chodí “ozdravovat” třeba na Kvádrberk.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy