Odstranění zúžení vjezdu na parkoviště před panelákem

Rozšíření zúžení vjezdu na parkoviště před domem posunutím chodníku o min. 2,5 m (jen u popelnic a na druhém konci pouze napojit na chodník původní) a tím i silnice a to v délce 15-20 m od popelnic ke křižovatce, (kde by byl chodník napojen na původní silnici). V nejužším místě u popelnic zbývá šíře vozovky 3 m (což by se zvětšilo na 4 m), zbytek k chodníku je 1,5 m pro podélné parkování.
Realizovatelné
2022
Sdílet:

Tvar stavby by zabíral plochu 2,5 x 15:2 m = 18,75 m čtverečních trojúhelníkového tvaru. Je to místo nebezpečné, neboť auta stejně parkují na chodníku a trávníku, tím brání přístupu po tomto chodníku na dětské hřiště a na silnici pak omezují couvání sanitek, hasičů i osobních vozů nás občanů. Hlavně by to pomohlo udělat toto místo bezpečnější pro děti, naproti je škola a frekvence je tu ráno i odpoledne větší. Vidíme i ostatní akce v Želenicích a byli bychom šťastni, kdyby se i tato akce podařila.

Pokutami od policie se to zde nikdy nevyřeší a toto by bylo řešení na stálo a s malými náklady ke spokojenosti všech stran (dokonce by i tyto pokuty  mohly i částečně financovat tuto stavbu). Např. jednou sjel z chodníku nezabrzděný automobil a narazil do pravých dveří mého automobilu zaparkovaného u chodníku před panelákem.

Odhadované náklady

500000 Kč
Pozn.: 2 kubíky betonu, 0,5 kubíku asfaltu, 15 obrubníků (nebo použít stávající) a zámková dlažba (před naším domem ji letos v zimě pokládali dělníci z magistrátu perfektně). Chodník, který je stejně nutno opravit by byl maximálně 1,5 m široký a podélné parkování 1,5 – 2 m široké, viz přiložená fotodokumentace a nákresy.

Umístění

Děčín 6, Školní 1507/6, pozemek č. 2889/72

Posouzení realizovatelnosti

Realizovatelné

Pozemky v majetku města – realizovatelnost ano.

Úprava chodníku a vznik parkovacích míst se nedotýká zájmů chráněných zvláštním předpisem – zákon o státní památkové péči.
Záměr podléhá povolení dle stavebního zákona.

Dle Územního plánu města Děčín v platném znění se záměr nachází v zastavěném území v zóně BM - RD městského typu a , kde je odpovídající komunikační síť přípustná. Se záměrem souhlasíme.

Posunutí chodníku a vznik nových parkovacích míst je možné realizovat.
Jedná se o realizaci - stavbu investiční, na kterou je nutné zpracovat projektovou dokumentaci a požádat o stavební povolení.
Odhadované náklady se budou pohybovat (se všemi úpravami se stavbou souvisejícími, vč. PD) okolo 500 tis. Kč.
Se záměrem souhlasíme.

Jeden komentář

  • Dobrý den a co rozšířit parkovací místa po celé ulici Školní? Například před panelovým domem 1429 se dá kapacita ze současných směšných 15 míst rozšířit na 29, ale chapu, že MP Děčín potřebuje mít nějáké finanční jistoty, kde si přijdou na své. Hlavně, že máme workoutové hřiště na vypanelované ploše, kde mohlo být parkoviště a hřiště mohlo být na zatravněné ploše a nebo ho postavit pod cyklotrekem za parkovištěm v ulici U Tvrze, ale to by chtělo zapojit mozek. Uvidíme jak moc pomůže vznikající parkoviště místo autobusové točny, kam se má prý vejít 25 aut. S pozdravem Jan Vaněk.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *