Město, prosím přesvědč mě, do Májovky bezpečně

Již 32 let usilujeme o chodník ke školce v ul. Májová. Podél domu Hrdinů 367 chodí rodiče s dětmi do školky od autobusové zastávky Lidový dům. Za deště je zde plno bláta a celý prostor je pro chůzi nebezpečný.
Realizovatelné
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Chodník v délce asi 60 m, široký 1,2 m s několika schody ve svahu před domem č.p. 367. Povrch stavby zámková dlažba a nebo litý asfalt jako v přilehlých prostorech. U schodů zábradlí a sjezdy pro kočárky. Chodník napojit i ke schodišti u vchodu 367. Odvodňovací žlaby zachovat jen za domem, podél domu nemají žádnou funkci. U zadního vchodu č.p. 367 zachovat stávající kanalizaci, je nutná k odvádění dešťové vody. Zadní vchod je používán a proto je nutné i tento napojit na chodník.

ODŮVODNĚNÍ: Prostor podél domu Hrdinů č.p.367 slouží již od postavení sídliště jako zkratka do ulice Májová. Byla už vypracována projektová dokumentace a probíhalo i stavební řízení k této stavbě chodníku. Pro nesouhlas majitele sousedního domu na Verneřické ulici č.p. 244 se ale od investice upustilo. Dnes je už nový majitel nemovitosti, který souhlasí se záměrem postavit propojovací chodník. Vybudování chodníku odstraní neustále rozbahněný nevzhledný prostor podél domu. Zvláště rodiče s dětmi vodící děti do školky uvítají bezpečný chodník pro sebe a své děti. Stačí se jen ráno přijít podívat, jak se maminky s dětmi a se soubojem s časem snaží co nejrychleji dostat do školky. A to i za cenu špinavých bot a nebo úrazu. Rozšlapané bláto je dále splavováno na chodník a silnici. Projekt odstraní nebezpečné místo pro chodce, nebude docházek ke splavování bláta a následné ucpávání kanalizace v přilehlé ulici.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Spojovací chodník mezi ulicemi Hrdinů a Májová.