Pohádkové dětské hřiště v centru Děčína

Nové dětské hřiště v centru města na místě starého, nebezpečného hřiště z 60 let.
V realizaci
2019
Sdílet:
Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Aktualizace ke dni 08.07.2020: Dle usnesení RM ze dne 07.01.2020 se všechny záměry týkající se vnitrobloku Zámecká spojí do jedné akce včetně finančních prostředků. Do této celkové akce „Vnitroblok Zámecká“ nyní patří „Kultivace vnitrobloku v ul. Zámecká“, „Basketbalové koše pro Děčín“ a „Pohádkové dětské hřiště v centru Děčína“. Momentálně probíhá příprava podkladů pro vypsání výběrového řízení na projektovou dokumentaci.

Hřiště by mohlo mít charakter pohádkové říše skřítků, víl a jiných bytostí. Při vytváření hřiště by se mohlo uspořádat sochařské sympozium, na kterém by se vyrobily originální herní prvky. Ostatní prvky by mohla vyrobit firma, která má certifikaci a zastřeší celou akci přestavby. V loňském roce jsem již vyhrál projekt obnovy části vnitrobloku, bylo by logické dalším projektem navázat a celou akci dokončit. V případě úspěchu tohoto navazujícího projektu se podaří revitalizovat celý zámecký dvůr.

ODŮVODNĚNÍ: Chybějící herní prostor pro děti. Lokalita severního svahu Děčínského zámku je dlouhodobě zanedbávána, na místě stávajícího starého hřiště z 60 let navrhujeme postavit originální dětské hřiště s uměleckými prvky ve stylu navazujícím na předchozí projekt rekultivace vnitrobloku. Nejbližší hřiště se nachází za budovou Úřadu práce u Mariánské louky.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Vnitroblok Zámecká ulice, Severní zámecký park.