Obnova prostoru bikrosové dráhy Bažantnice

Projekt se zaměřuje na kultivaci prostoru bikrosové dráhy a její obnovu, která zahrnuje vytvoření dvou tras – lehké a středně těžké – aby byly vyhovující pro cyklisty různých úrovní dovedností. Cílem je vytvořit bezpečné a esteticky příjemné místo pro volnočasové aktivity.
Realizovatelné
2024
Sdílet:

Kultivace prostoru bikrosové dráhy a její obnova. Úpravy okolní zeleně a terénu nejenže zvýší atraktivitu prostoru, ale také zajistí bezpečnost návštěvníků.
Celkově projekt směřuje ke spojení praktické funkčnosti s estetickými a bezpečnostními aspekty, aby lesopark Bažantnice byl místem, kam se lidé rádi vracejí a tráví svůj volný čas.

Odhadované náklady

750000 Kč

Umístění

Za Bažantnicí

Posouzení realizovatelnosti

Lokalita leží v blízkosti území s archeologickými nálezy ÚAN I – tvrziště Želenice. Vybudování dvou bikrosových drah se nedotýká zájmů chráněných zvláštním předpisem – zákon o státní památkové péči.

Záměr se nachází v zastavěném území v zóně Z - zóna rekreačně klidová, krátkodobá rekreace a volnočasové aktivity jsou přípustné.

Vodní hospodářství
Předložený návrh se nedotýká zájmů chráněných zák. č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů a souvisejících předpisů.
Odpadové hospodářství
Magistrát města Děčín, odbor životního prostředí, jako příslušný státní orgán v oblasti odpadového hospodářství sděluje, že k výše uvedenému záměru nevydává vyjádření ani závazné stanovisko.
Ochrana ovzduší
Realizace tohoto záměru se nedotkne zájmů ochrany ovzduší a nedojde ke střetu se zákonem č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší ve znění pozdějších předpisů.
Lesní hospodářství
Dle zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, není tímto záměrem dotčena ochrana pozemků určených k plnění funkcí lesa.
Ochrana zemědělského půdního fondu
Magistrát města Děčín, odbor životního prostředí, jako orgán státní správy ochrany zemědělského půdního fondu (ZPF) dle zákona č. 334/1992 Sb., o ochraně ZPF, ve znění pozdějších předpisů (dále zákona) nemá připomínek ke stavebnímu záměru “Obnova prostoru bikrosové dráhy”.
Upozorňujeme, bude-li s touto stavbou dotčen ZPF, je nutné, podle ustanovení § 9 odst. 2 zákona, požádat odbor životního prostředí, jako orgán státní správy o vydání závazného stanoviska - souhlasu s trvalým odnětím půdy ze ZPF.
Ochrana přírody
Magistrát města Děčín, odbor životního prostředí, jako orgán ochrany přírody a krajiny příslušný podle § 75 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákon) a § 76 odst. 1 písm. a) zákona souhlasí se záměrem “Obnova prostoru bikrosové dráhy” za předpokladu, že záměrem bude co nejméně dotčena stávající vzrostlá zeleň a v kořenové zóně stromů nebudou zřizovány žádné stavební konstrukce uzavírající půdní povrch. Pokud tomu nelze zamezit, musí být kořenový systém co nejméně ovlivněn, a to volbou vhodných stavebních materiálů a technologických postupů např. pro vodu a vzduch propustné dlažby, minimální tloušťka konstrukce, minimální zhutnění, vyzdvižení konstrukce nad úroveň terénu. Propustná konstrukce nesmí pokrývat více jak 50 % kořenové zóny, nepropustná max. 30 %.

Realizovatelnost: Ano

Pozemky p.č. 2889/1, 2889/92, 2807/3 k.ú. Podmokly jsou ve vlastnictví města, realizovatelnost ANO,

Souhlasíme s návrhem dvou tras - lehké a středně těžké na p.p.č. 2889/92 k.ú. Podmokly dle PD, která musí být zpracována. PD musí respektovat vyjádření dotčených orgánů.

3 Responses

  1. Tento kus louky pamatuje nejedny zavody, velke bikrosove a bikove legendy, spoustu hecovani, potu z prestavovani drah … byla by obrovska skoda o toto misto prijit …

    Super napad toto posunout dal a k lepsimu … pro dalsi generace …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *