Bikepark Zbraslav

Cílem projektu je pomoci udělat ze Zbraslavi místo, kde chtějí lidé žít a vychovávat své děti. Jednou z možností jak toho dosáhnout, je vytvořit dostatek příležitostí pro sportování a zábavu, především pro mladé.
V realizaci
2021
Sdílet:

Návrh předpokládá vybudování menšího bikeparku, kde by byly 2 tratě (traily), 1 pump track a skill zóna. Pro nejmladší jezdce je především určena skill zóna (přejezd kamenné pasáže, nízké lávky, houpačky atd.) a pump track (uzavřená oválná trať s terénními vlnami a klopenými zatáčkami). Zde se malí cyklisté naučí základy ovládání kola v terénu a i rodinný výlet se pak rázem stane bezpečnější a zábavnější.
Pro zdatnější jezdce jsou pak určeny 2 traily, jeden jednodušší, druhý náročnější.

Celý areál bude také přirozeně navazovat na oblast Boroviček, kde se každoročně jezdí populární cyklo-závod Zbraslavská osma a bude také vhodně doplňovat nedaleký skatepark. Po zkušenosti  se skateparkem, který je velmi vyhledávaný a více méně stále obsazen, je toto další areál s podobnými ambicemi zaujmout mladé a dát jim náplň pro jejich volný čas.
Je také velmi pravděpodobné, že v budoucnu se na tento areál dále navážou i organizované aktivity jako třeba zájmový kroužek cyklistiky, či různé soutěže a závody pro děti.

Kategorie podání návrhu: Tvrdý (investiční) návrh
Navrhovatel:
 Martin Petržíla
Předpokládané náklady: 1 400 000,- Kč

Odhadované náklady

1400000 Kč

Umístění

Na pozemcích městské části 2883/1, 2884/16, 2886/12. Dále na části pozemků 2886/10, 2889/1 přiléhajících k pozemku 2883/1 kde by byl pump track. Celý soubor těchto pozemků je fakticky stará zavezená skládka a tento projekt nabízí jejich důstojné využití.

Ostatní návrhy