Polabský pumptrack – okruh s přírodním povrchem pro malé cyklisty v Hluchově

Cílem tohoto PRima nápadu je vybudování pumptracku – okruhu s přírodním povrchem pro děti na místě bývalého dopravního hřiště v Hluchově. Pumptrack je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který se projíždí bez šlapání. Okruh je tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost jízdy pouhým pumpováním.
Realizované
2020
Sdílet:

Na jaře tohoto roku byl v Hluchově dokončena stavba pumptracku s dvěma okruhy. Slavnostní otevření sportoviště spojené s exhibicí a malým občerstvením proběhne v sobotu 30.4. 2022.

Městu se v letošním roce podařilo získat pozemky v Hluchově (smlouvou o výpůjčce pozemku p.č. 2453/2 v k.ú. Stará Boleslav) a zamýšlí zde zřídit a provozovat volně přístupný sportovní areál bikeparku, jehož součástí by měl být pumprackový okruh pro cyklisty. Navrhuji v rámci PRima nápadu začlenit do zamýšleného bikeparku i druhý, menší pumptrackový okruh určený pro děti.

Výstavba pumptracku pro děti bude mít hned několik přínosů pro obyvatele města. Jedná se o veřejně prospěšnou aktivitu, která podporuje zdravý životní styl a sportovní vyžití dětí, propaguje cyklistiku a je zábavou, která dostane mládež od tabletů. Umístění v Hluchově znamená dobrou dostupnost jak z Branýsa tak z Boleslavi, místo je napojené na stávající i nově zamýšlené cyklostezky.

 

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Pozemek bývalého dopravního hřiště v Hluchově (č. 2453/2 v k.ú. Stará Boleslav).

Nejnovější návrhy