Obnovení ztracené cesty a úprava plochy pro sport a relaxaci pod Wolkerovou ulicí

Likvidace náletových dřevin na louce s prostoru mezi Plánským potokem a lesíkem pod sídlištěm a zpevnění cesty do parkoviště Penny Marketu jižním směrem pod ulicí Wolkerova, dále pod sídlištěm Fučíkova až k silnici pod přemostěním.
2023
Sdílet:

Jedná se o kdysi používanou cestu od konce parkoviště podél lesíku pod Wolkerovou ulicí, dál pod sídlištěm až k mostu nad silničním obchvatem. Dříve zde byla louka, hřiště a přírodní cesta, která je však nyní zcela neprůchodná. V celém prostoru od Plánského potoka až k lesíku je džungle náletových dřevin a vysoké trávy, v níž cesta zcela vymizela. Navíc se už na několika místech objevily skládky různého harampádí. Určitě by si tato lokalita zasloužila úpravu a zpřístupnění, aby mohla sloužit k procházkám a relaxaci, podobně jako park mezi městským rybníkem a hřištěm. A kdyby zde byly instalovány nějaké herní prvky a konstrukce pro děti, věřím, že by to ocenili především obyvatelé největšího sídliště Fučíkova.

 

Pozn.: Pracovní skupinou byl návrh schválen a puštěn do hlasování. Byla pouze upravena jeho cena, a to na 500.000,- Kč.

Odhadované náklady

500000 Kč

Umístění

Realizovatelné

2 komentářů

  • Tento projekt má opravdu smysl. Kdysi se dalo se po této trase, kterou později přerušila silnice na Plzeň, procházkou dojít v hezkém prostředí až do Brodu. A využívána byla, si myslím opravdu hodně.

    Reagovat
  • Tento návrh má opravdu smysl. Po této stezce se dalo v hezkém prostředí dojít do Brodu a dál. Tedy než ji přerušila silnice na Plzeň.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní návrhy