Na detailech záleží

Zázemí proti dešti – pergola, přístřešek. Prostorový prvek – umělecký objekt, který lze funkčně využít. Navržený inventář spolu bude komunikovat, sjednoceným charakterem, designem.
Realizovatelné
2023
Sdílet:

Odůvodnění:

Kultivace veřejného prostoru, který spojuje Malé náměstí s ulicí Novou, tzv. zkratky, mezi jednotlivými částmi města. Místo, kde se lze schovat, čekat, nebo se učit, nejen pro rodiče a žáky jednotlivých školských zařízení, ale i pro širokou veřejnost, která tudy prochází a zkracuje si cestu.

Popis:

Každé město má řadu zkratek, uliček, které spojují jednotlivé části města. Jednou takovou je i „zkratka“ průchod mezi školkami Nová a 9. května. Je to velice frekventované místo, ač by se to někomu, tak nemuselo jevit. Tímto místem projdou denně desítky dětí, které jdou ze školy, a do školy, ale i rodičů a veřejnosti, kteří si jen zkrátí cestu na náměstí, na autobus a zpět. Dále je tady velké procento dětí, které navštěvují ZUŠ a čekají v tomto průchozím prostoru, až jim začne výuka, a nemají kde, většinou čekají na chodníku, který se pak stává neprůchozím.
Místo by si zasloužilo pozornost a péči v podobě zázemí, které může chránit před deštěm, sněhem a sluncem tj. přístřeškem, pergolou. Kultivace prostoru, by pomohla vytvořit bezpečnou zónu, pro průchod zkratkou, čekáním na výuku, a dalších aktivit. Prostor zahrady ve vztahu k přístřešku, může být doplněn uměleckým objektem, který se bude dát funkčně použít. Viz. foto dokumentace (volně ložené kmeny, jejichž tvar určí kompoziční skladbu, fixně kotvené k sobě a kamenným, nebo betonovým podkladům).
Přístřešek by byl řešen vedle suterénních prostor budovy MŠ. 9. května, které užívá ZUŠ, a umělecký objekt v zahradní části pozemku viditelný od přístřešku. Navržené objekty by pak spolu mohly komunikovat, sjednocením detailů. Zatím se lze realizačně zaměřit, na tyto dva výše uvedené objekty, a následně pokračovat v kultivaci celého prostoru tj. osvětlení, informační systém, další výsadba. Návrhy MgA. Jan Slovenčík a MgA. Ivana Junková

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Prostor mezi pobočkou Mateřské školy 9. května a Mateřskou školou Nová 499

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy