Volnočasový areál pro náctileté

Upravit prostor sadu u Zadního rybníka pro víkendové a prázdninové aktivity spolků dětí a mládeže z Mníšku. A pro celodenní sportovní výuku v přírodě ZŠ. Projekt je zaměřena na možnost základního táboření ve vlastních stanech, zázemí pro kuchyni, základní hygienu a mobilní jídelnu dle minimálních pravidel Vyhlášky 106/2001 Sb., . Základna by vedle táboření měla nabídnou prostor pro soutěže spolků, (mladí hasiči, cyklisté, …).
Nerealizovatelné
2023
Sdílet:

Odůvodnění:

V Mníšku schází prostor, kde by mohly probíhat vzdělávací a víkendové akce škol a spolků v přírodě (Skaut, Čejka, Mladí hasiči, sportovní spolky, ZŠ kde by se učily základům pobytu v přírodě, a prostor pro letní pobytové akce spolků a příměstských táborů).
Prostor u Zadního rybníka, který město bezplatně dostalo od AČR pro aktivity dětí se přímo nabízí, aby byl upraven pro základní táboření a soutěže spolků dětí a mládeže.

Popis:

Pozemek od AČR město získalo vybavený elektřinou, jímkou, studnou, chatkami apod., ale nikdo neměl sílu pozemek využívat, až vše totálně zchátralo. Od roku 2014 Hnutí Brontosaurus s dalšími spolky a městem, se snaží zajistit základní údržbu plochy, aby nezarostla buření a keři a byla bezpečná pro aktivity dětí (odstraněny zničené stavby apod.)
Nyní je prostor již připraven (vyčištěn) pro vytvoření zázemí pro jednoduché táboření ve stanech s tím, že je nutné zajistit na akce pitnou vodu (dovoz cisternou), toalety (kadibudky), kuchyni a mobilní jídelnu. A upravit objekt na ploše pro skladování materiálů (party stan, stoly, lavice, umyvadla, …).
Centrální plocha (větší tábor, soutěžní prostor – lakros, požární sport, ) je potřeba urovnat lehkou skrývkou a nebo sedimentem z Prostředního rybníka, který by mohl být navezen na plochu po chatkách.
Sklep poslední budovy je možné upravit pro uskladnění mobilního materiálů vyčištěním a uzavřením otvorů (okna, dveře),mřížemi a pevnými dveřmi
Toalety – klasické kadibudky ze dřeva s usazením nad jímku ze které by se odpad odvezl „fekálem“ (kořenová čistírna později, pokud bude areál funkční).
Umístění může být i na kraji pozemku, aby sloužily i pláži (pokud to odpovídá hygieně)
Kuchyně a party stan (4 x 8 m) pro jídelnu a další akce tábora vyhradit na panelové ploše po garáži, kde by v blízkosti mohla být i umývárka (pitná voda v cisterně pro kuchyň a jídelnu v cisterně).

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Sad u Zadního rybníku, p.č. 1000/1 k.ú. MpB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy