Znovuoživení pramene Oharka

Bez vody není život. Vodu pijeme, ve vodě se myjeme, u vody i v ní relaxujeme… Víte, že v Chebu nedaleko
Autor(ka): Alice Vaculová
Realizované, Vybrané v hlasování
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Oharka je v krásném koutě Chebu. Je však zarostlá mladými nálety a ostružiním. Když se u Oharky zastavíte a sejdete z pěšiny o 2 metry blíž ke studánce, slyšíte příjemný zvuk vody dopadají na hladinu studánky, šum lesa, ptačí zpěv a občas radostný dětský výskot z nedalekého „lesního“ bludiště. Je to blahodárné zastavení. Podle mě si pocestní i Oharka zaslouží znovuoživení hezkého místa.

Popis:

Dnes je stav Oharky takový, že z hlíny čouhá trubka, z té teče voda (podle rozboru není vhodná k pití), která z výšky asi 30 cm padá do louže. Z louže voda teče do nedalekého potůčku. Navrhuju odstranit vegetaci, která brání v přístupu ke studánce a infotabuli (ostružiní a nálety do průměru 15 cm), vybudovat kamennou zeď ve stráni, ze které trčí trubka a teče z ní voda, v místě, kde je dnes louže, udělat z kamenů „polévkový talíř“ s výlevkou, kterou by voda odtékala do blízkého potůčku. V blízkosti studánky pod úroveň pěšiny umístit dva až tři přírodní (kamenné) bobíky, kde by si pocestný mohl sednout, odpočívat, kochat se pohledem i poslechem, snít, relaxovat… Dále by bylo vhodné umístit na cestu, kde je na foto cyklocedule, info nebo směrování k Oharce. Dle mých zkušeností mnoho Chebanů o Oharce vůbec nemá tušení, i když od narození žijí v Chebu.

Odhadované náklady

100000 Kč

Umístění

Pramen Oharka

Jeden komentář

  • Dala jsem svůj hlas oživení pramene Oharky 👍 Jelikož se na prvotním zlepšení místa podílel se svou školou i náš syn, mimo jiné nakreslil tehdy obrázek víly, máme k tomutk nápadu blízko. Děkujeme navrhovateli. A přimlouvala bych se za zachování infotabule s obrázkem. 🥰

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy