Zapomenuté lavičky nad řekou

Na svahu pod DDM Sova stojí dvě staré kamenné lavičky, z nichž je pěkný pohled do údolí na Ohři. Od řeky k nim vede úzká, obtížně schůdná pěšina. Cílem projektu je lavičky zrekonstruovat (očištění, narovnání) a zlepšit průchodnost pěšiny tak, aby umožnila snadnější přístup k lavičkám.
Autor(ka): Antonín Jalovec
V realizaci, Vybrané v hlasování
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Projekt přinese Chebanům obnovení zajímavého, ve stínu položeného odpočinkového místa.

Popis:

Základem projektu je zpřístupnění celé lokality. Spočívá ve zpevnění kluzké pěšiny štěrkem (možno zvážit i doplnění zábradlí v nejprudších úsecích).
Samotné lavičky jsou v poměrně dobrém stavu, potřebují ale očistit od nánosů popř. narovnat nakloněné kamenné prvky. Vhodné by bylo na začátek pěšiny u DDM Sova umístit odpadkový koš.

Odhadované náklady

400000 Kč

Umístění

Jeden komentář

  • – s tímto návrhem nesouhlasím. Vzhledem k umístění jej veřejnost tolik nevyužije. Naopak větší využití najde návrh Lázenská cesta autora p. Mináře. Podobné cesty pro pěší jsou běžné již léta – např. lázně Bohdaneč – Pardubice. V sousednim Německu u Miterteichu i u jiných měst. U nás však tato cesta pro pěší při stavbě nové silnice, nebyla vubec vzata v uvahu. Dále dávám svuj hlas návrhu na Pergolu na hřišti v Hájích autora p. Skočila. MF. Zvážíte-li vynaložené náklady na realizaci návrhu autoru p. Mináře a Skočila a jejich využití pro veřejnost, jde opravdu o zásadní počiny pro město Cheb.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy