„AHOJ SOUSEDE“ – prostor pro sousedské setkávání Dolní Pelhřimov, Cheb

Místo pro sousedské setkávání nazvané „Ahoj sousede“. Dřevěný altán s pultovou střechou o rozměru 6 x 4 m. Altán bude ze tří stran uzavřen imitací hrázděného zdiva. Před altánem bude umístěn prostor pro ohniště a železná konstrukce pro umístění Májky nebo Vánočního stromku. V jižní části prostoru budou umístěny tři herní prvky pro děti a dospělé (workoutový prvek – venkovní fitness, lanová áčková dráha).
Autor(ka): Petr Hradil za tým AHOJ SOUSEDE
V realizaci, Vybrané v hlasování
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Dolní Pelhřimov je již desítky let zanedbávanou částí Chebu. Jedním z jeho hlavních problémů je, že chybí centrální prostor pro setkávání obyvatel tak, jak je to běžné v jiných čtvrtích Chebu (např. v Hájích, Hrozňatově, Podhradu). O Vánocích, při pálení čarodejnic, o letním slunovratu, apod. nemají obyvatelé jinou možnost, než se setkávat u vlastních domů. Tento způsob je bohužel možný jen za cenu narušení soukromí některých obyvatel.

Popis:

Na pozemku po odstranění ornice bude provedena sanace zemní pláně pomocí recyklovaného betonu a geotextilie. Tento materiál je za nižší cenu než kamenivo a svůj účel splní dokonale. Na takto upravenou plochu bude položen povrch ze štěrkodrti zpevněný asfaltovým recyklátem, kde bude v severní část pozemku umístěn dřevěný altán s pultovou střechou o rozměru 6 x 4 m. Altán bude ze tří stran uzavřen imitací hrázděného zdiva.
Před altánem bude umístěn prostor pro ohniště a železná konstrukce pro umístění Májky nebo Vánočního stromku.
V jižní části prostoru budou umístěny tři herní prvky pro děti a dospělé (workoutový prvek – venkovní fitness, lanová áčková dráha).

Odhadované náklady

813000 Kč

Umístění

6 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy