Na židle

Přenositelné židle a lehátka: Možnost volby sezení na slunci nebo ve stínu výrazně zlepšuje využití místa. Vzhledem k tomu, že slunce a vítr se během dne střídají, jsou přenositelné židle skvělým nápadem.
Autor(ka): Tomáš Novotný
Realizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Lidé jsou přirozeně přitahováni k místům, kde se něco děje. Pohyblivá místa k sezení jsou často důležitou součástí úspěšného místa setkávání. Nikdo nedokáže předem určit, na jakém konkrétním místě budou chtít lidé v budoucnu pobývat, setkávat se, pořádat drobné pikniky, nebo jen tak číst knihu v soukromí.

Popis:

Nákup 12 kovových židlí a 10 plážových letních lehátek (dřevo, látka) s vlastním potiskem. Celková cena by nemusela přesáhnout 40 tisíc Kč. Kovové židle 31 tisíc a potištěná lehátka 9 tisíc. Jejích umístění prvotně vidím na obou březích Krajinky. Poté záleží na lidech, kam si je budou přesouvat sami. Jsou dvě volby vzhledu pohyblivého inventáře: 1) Budou odpovídat stávajícímu jednotnému inventáři města. 2) Naopak budou výjimečné, aby je bylo lépe vidět z dálky a zároveň se podtrhlo jejich specifické využití. Celý projekt může zároveň sloužit jako taktický urbanismus, kdy se postupem času dá vypozorovat, kam si lidé nejčastěji nosí židle a na základě tohoto zjištění vytvořit stálé (na pevno) a kvalitnější zázemí pro setkávání. Jelikož se jedná o levné řešení, případná náhrada či oprava nebude pro město zatěžující. Židle i lehátka jsou skladné pro zimní období, na trhu je rozmanité množství. Projekt přenositelných židlí je úspěšný a společností využívaný na nepřeberném množství míst po celém světě. Pokud by byl projekt přijat i lidmi v Chebu, mohlo by se na další období přemýšlet o různých typech židlí – např.: vzpřímená židle, křeslo a polohovací židle, kdy každý typ vyhovuje jiné situaci a rozpoložení uživatele (příklad takových židlí na trhu: židle Luxembourg FERMOB).

Odhadované náklady

40000 Kč

Umístění

Krajinka (oba břehy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy