Zklidnění dopravy v Břehnické ulici

Dopravní opatření v nebezpečném úseku – zpomalovací práh, zařazení do obytné zóny, zóny 30 apod.
Autor(ka): Jaroslav Aust
Nerealizovatelné
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Stále více nebezpečná komunikace v Břehnické ulici se v minuloročních meganápadech objevila dokonce dvakrát. Bohužel navržené řešení realizace chodníku bylo přesunuto vzhledem ke komplikacím do vzdálené budoucnosti.

Popis:

Jako prozatímní řešení je vhodné posoudit jiná dopravní opatření, například zřízení zóny 30 včetně zpomalovacích prahů. Možné je i zařazení do obytné zóny. V místě jsou tyto obytné zóny již dvě, jedna navazující na Břehnickou ulici a pokračující směrem k parkovišti Tenis klubu, další pak od dopravního hřiště směrem k minigolfovému hřišti. Zahrnutím i této části Břehnické ulice by tak vznikla jedna ucelená obytná zóna.

Odhadované náklady

250000 Kč

Umístění

Břehnická ulice

Nerealizovatelné

V současné době se zpracovává projektová dokumentace celkové úpravy křižovatky ulic Nerudova x Břehnická x Hradební x Americká. Součástí projektu je i nové napojení ulice Břehnické, které navazuje na již dříve zpracovaný projekt úpravy této ulice včetně zřízení chodníků. Do doby realizace úpravy křižovatky není vhodné provádět jakékoliv dílčí stavební úpravy v Břehnické ulici ani zřizovat retardéry na vjezdu do ulice v rámci zřízení zóny Tempo 30. Osazení dopravních značek nic neřeší. Nápad tudíž není vhodné řešit v rámci Mega nápadů, a proto jej zařazujeme mezi nerealizovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy