Zemní trampolína v parku v Brandlově ulici

Instalace zemní trampolíny v parku v Brandlově ulici by vhodně doplnila možnosti této lokality (dvě dětská hřiště, kuličková dráha, skluzavka do hradního příkopu) pro aktivní vyžití dětí.
Autor(ka): Jan Žídek
V realizaci, Vybrané v hlasování
2022
Sdílet:
Odůvodnění:

Skákání je fantastický druh zábavy, který dětem dělá velkou radost a má pozitivní účinek na zdraví. Pomáhá hyperaktivním dětem účinně vynaložit jejich energii. Skákání na trampolíně zapojuje svalstvo celého těla, zlepšuje koordinaci svalů celého těla, flexibilitu, vytrvalost, sílu a rovnováhu. Takováto v zemi zapuštěná trampolína je bezpečnější alternativou nadzemních trampolín. Byla by zřejmě využívána dětmi po celý den.

Popis:

Instalace zemní trampolíny o rozměrech 2, 25 x 3 m (plocha pro skákání 1,75 x 2,5 m) by nejprve vyžadovala srovnání a zafixování terénu tak, aby vznikla rovina 6 x 7 m, což je bezpečností prostor kolem trampolíny. Povrch kolem trampolíny může být na závěr vysypán kačírkem, který je použit i u sousedícího dětského hřiště. Pro vlastní instalaci je potom nutné vyhloubení a vybrání zeminy v rozměrech cca 2,5 x 3,25×0,8 m, vysypání štěrkem o síle 0,2 m a jeho zpevnění v místech, kam bude dosedat ocelový nerezový rám, na který přijde nasadit vlastní trampolína (viz obrázek schéma instalace). Možný dodavatel: firma Berger – Huck – https://berger-huck.cz/detska-lanova-hriste/trampoliny_18260/trampolina-2000-pro-zapusteni_20.02.125.

Odhadované náklady

450000 Kč

Umístění

Park v Brandlově ulici, parcelní č. pozemku 114/6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy