Piano pro všechny

Navrhuji umístit do průchodu ze Školní ulice na chebské náměstí (pod GAVU) veřejné piano. Od dubna do října si na něj bude moci kdokoliv zahrát, v zimě bude odpočívat ve skladu. V osm hodin večer bude piano zamykáno, aby náměstí mohlo v klidu spát. Pozn.: Po dohodě s navrhovatelkou by piano bylo umístěno v sousedství kavárny Krajinka.
Autor(ka): Mirka Neužilová
Realizované, Vybrané v hlasování
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

Projekt „Piana na ulici“ funguje po celé republice 13 let. Ondřej Kobza, který ho vymyslel, říká: „Rád bych umístěním pián do ulic motivoval a inspiroval lidi k prožívání radosti.“

Popis:

Sama jsem si vyzkoušela, že to funguje. V Klatovech jsem viděla, jak k pianu přišly dvě slečny, vytáhly noty a začaly hrát dvouhru. Několik lidí, včetně mě, se zastavilo a tiše poslouchalo nádhernou melodii, která se nesla průchodem. I děti byly dojaté. Jak pravil Nietzsche, „Hudba uvolňuje ducha a okřídluje myšlenky.“ Může oslovit každého – táty, mámy, turisty, mrňata i důchodce, tlusté, tenké, bohémy i bezdomovce. A kdo ví, třeba se ukáže, že co Cheban, to muzikant…(?)

Foto: facebook.com/piananaulici

Odhadované náklady

116200 Kč
Pozn.:

Použité piano: 30 000 Kč
Údržba piana a opravy (případně pořízení druhého piana): 30 000 Kč
Kryt na piano: 40 000 Kč
Náklady na skladování v zimě (listopad – březen): 7 500 Kč
Stěhování piana k uskladnění: 4 000 Kč
Přeprava piana: 1 000 Kč
Ladění piana: 3 000 Kč
Židlička: 500 Kč
Petlice a řetěz na židličku: 200 Kč

Umístění

Po dohodě s navrhovatelkou by piano nebylo umístěno v podchodu ze Školní ulice na náměstí, ale v sousedství kavárny Krajinka.

6 komentářů

  • Díky moc za nápad pořídit odolnější piano, Tomáši, to od Cadenzy má styl. Já věřím, že před nepřízní počasí ochrání piano kryt a před vandaly zase uzamykání Krajinky na noc. A ještě díky za vložení videa, je tam hezky vidět, jak může lidi „rozhýbat“ i zahrát na city :-).

   Reagovat
 • Jednoznačně dávám hlas tomuto nápadu ! Jen bych ho nechala na náměstí , aby mohli poslouchat i ti , co do Krajinky nedojdou. Také tam bude pod větším dohledem /kamery /.

  Reagovat
 • Prima nápad, jen kdyby bylo dodrženo jeho původní umístění, tedy vedle kavárny na Krajince. Nevím kdo vymyslel třetí místo k umístění, a to na náměstí vedle Špalíčku. Opravdu se omlouvám, ale to neustálé brnkání pod okny fakt leze na nervy. I když přiznám, že někdo to umí. Ale pak ti ostatní „umělci“, co se musí předvést, to stojí za to 🙁 Doufám, že příští rok piano umístíte tam, kam jste původně plánovali, a to na tu Krajinku.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy