Chodník v horní části ulice Břehnická

Navrhuji vybudovat krátký úsek chodníku v horní části ulice Břehnická – po pravé straně (pod plotem Gymnázia Cheb).
Autor(ka): MUDr. Vojtěch Sigl
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

Ke zvýšení bezpečnosti chodců v horní části ulice Břehnická (z Nerudovy ulice). Jde o frekventovanou úzkou silnici, kudy projíždí řada aut směrem k sídlišti Skalka – kolem tenisových kurtů. Dobudováním bytového domu v ulici Břehnická u minigolfu se provoz aut ještě zvýší. Ještě více zde projde chodců – studentů gymnázia, ale i Chebáků – z velkého sídliště Skalka směrem do města.

Popis:

Navrhuji vybudovat chodník po pravé straně (pod plotem Gymnázia Cheb) v horní části ulice Břehnmická. Ulice začíná u polikliniky Zelená hvězda krátkým chodníkem vlevo, dále je ulice bez chodníku až ke garážím (napravo). Pod garážemi (pod kopcem) již začíná chodník vlevo. Doplněním krátkého úseku by byl chodník kompletní.

Odhadované náklady

200000 Kč

Umístění

Horní část ulice Břehnická

Nerealizovatelné

O chodníku v Břehnické se dlouhodobě mluví a uznáváme, že je ho opravdu potřeba. Chodník by však měl být součástí kompletní opravy ulice, která by měla navazovat na úpravu křižovatky Břehnická x Americká x Hradební x Nerudova. Vybudování chodníku je nutno řešit komplexně s navazující křižovatkou a celkovou úpravou celé ulice. Samostatně je chodník nerealizovatelný, pod navrženou trasou vede plynovod a stavba chodníku by vyžadovala jeho přeložku. Z hlediska majetkoprávních vztahů je zde také problém. Nápad by byl realizován na pozemcích ve vlastnictví Karlovarského kraje, společnosti GasNet s.r.o. a na pozemcích dalších šesti majitelů garáží ( v podstatě v tomto ohledu by nebyla splněna podmínka Mega nápadů – realizace by měla být možná na pozemcích ve vlastnictví města Chebu). Rovněž pozemky na druhé straně komunikace nejsou v majetku města. Náklady na vybudování chodníku by navíc překročily stanovený limit na realizaci jednoho návrhu ve výši 1 milion korun. Z výše uvedených důvodů byl návrh zařazen mezi nerealizovatelné.

Jeden komentář

  • Kdy se dočkáme zmiňované realizace úpravy křižovatky Břehnická x Americká x Hradební x Nerudova?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy