Chodník v Břehnické ulici

Doplnění chodníku či jiné dopravní opatření v nebezpečné části Břehnické ulice využívané velkým množstvím chodců včetně dětí.
Autor(ka): Jaroslav Aust
Nerealizovatelné
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

Břehnická ulice spojuje centrum města s rekreačními plochami jako např. Krajinka v Poohří. Vzhledem k většímu automobilovému provozu (směr tenis, minigolf, budovaný rezidenční areál) vzrůstá nebezpečnost této komunikace.

Popis:

Chodník realizovaný během krajinné výstavy končí 150 m před jeho pokračováním v Nerudově ulici a nikdy nebyl dokončen. V roce 2005 zpracovával pro Město Cheb projektovou dokumentaci Ing. Hrazdil z Ostrova.

Odhadované náklady

1000000 Kč

Umístění

Nerealizovatelné

O chodníku v Břehnické se dlouhodobě mluví a uznáváme, že je ho opravdu potřeba. Chodník by však měl být součástí kompletní opravy ulice, která by měla navazovat na úpravu křižovatky Břehnická x Americká x Hradební x Nerudova. Vybudování chodníku je nutno řešit komplexně s navazující křižovatkou a celkovou úpravou celé ulice. Samostatně je chodník nerealizovatelný, pod navrženou trasou vede plynovod a stavba chodníku by vyžadovala jeho přeložku. Z hlediska majetkoprávních vztahů je zde také problém. Nápad by byl realizován na pozemcích ve vlastnictví Karlovarského kraje, společnosti GasNet s.r.o. a na pozemcích dalších šesti majitelů garáží ( v podstatě v tomto ohledu by nebyla splněna podmínka Mega nápadů – realizace by měla být možná na pozemcích ve vlastnictví města Chebu). Rovněž pozemky na druhé straně komunikace nejsou v majetku města. Náklady na vybudování chodníku by navíc překročily stanovený limit na realizaci jednoho návrhu ve výši 1 milion korun. Z výše uvedených důvodů byl návrh zařazen mezi nerealizovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy