Panoramata!

Cílem projektu je vybudování dvou relaxačních míst s panoramatickým výhledem na Cheb a jeho okolí poblíž bývalého kláštera sv. Anna u Horního Pelhřimova.
Autor(ka): Antonín Jalovec
Realizované, Vybrané v hlasování
2021
Sdílet:
Odůvodnění:

K oblíbeným výletním místům Chebanů i turistů patří blízká Zelená hora s Bismarckovou rozhlednou. Podél cesty na vrchol kopce je nedostatek míst k odpočinku, jen sporadicky jsou tu umístěny lavičky, většinou bez dalšího mobiliáře. Projekt umožní zřízení dvou takových míst a obohatí je o nádherné výhledy, které ani samotná rozhledna nenabízí. Zvýší se tak atraktivita lokality a usnadní se do ní přístup pro méně zdatné výletníky.

Popis:

Podél silnice z Horního Pelhřimova na Zelenou horu je několik menších pozemků patřících městu. Obvykle jsou porostlé nálety a vyhlížejí nevábně. Prvním krokem tedy bude ve dvou vybraných místech odstranit náletové dřeviny a srovnat povrch (jemnější štěrk nebo mlat). První místo (A) by bylo po levé straně silnice (při cestě do kopce) mezi Horním Pelhřimovem a sv. Annou, druhé (B) po straně silnice mezi sv. Annou a Zelenou horou. V každém z míst by šlo přibližně o 10 m2. Pro každé umístění navrhuji MÚ výběr ze dvou variant lokalizace – A1, A2 popř. B1, B2. Na srovnaný povrch by byl následně umístěn mobiliář od firmy mmcité. V jednom místě by byla umístěna dvě „lasturová sedátka“ Satellite (jedno s výhledem na Cheb a jedno na Zelenou horu) a dva stojany na kola Lotlimit , ve druhém dvě lehátka Rivage a jeden stojan na kola Lotlimit. Ke zvážení dávám i osazení odpadkového koše.

Odhadované náklady

290000 Kč
Pozn.:

Rozpočet návrhu:
1. Odstranění náletů 10 000
2. Zpevnění ploch 110 000
3. Lavičky Satellite (2 ks) 130 000
4. Stojany na kola Lotlimit (3 ks) 10 000
5. Lehátka Rivage (2 ks) 30 000
Celkem: 290 000 Kč

Umístění

Horní Pelhřimov – Zelená hora

Realizovatelné

3 komentářů

 • Dobrý den, dovolte mi komentář.

  Zelená hora je oblíbeným výletním místem, zřízení odpočinkových míst je určitě dobrým nápadem, ale zaráží mě výběr laviček a jejich pořizovací cena. Chápu, že v centru máme lavičky od fy. mmcité, ale po cestě na Zelenou horu by, myslím, postačily obyčejné dřevěné lavice. Stejně tak stojany na kola – přírodní materiál se mi zdá vhodnější (oblíbené jsou klády a v ní výřezy na kola). Za zbylé peníze by se mohly opravit poničené stoly a lavice u Bismarckovy rozhledny, upravit ohniště, příp. vytvořit naučnou stezku (Sv. Anna-Bismarck) s dalšími informacemi např. o tzv. Železné oponě. Pokud vím, nikde poblíž taková stezka není.

  Reagovat
 • Dobrý den, určitě je to dobrý nápad, ale není třeba drahého vybavení, viz. předešlý komentář, bylo by třeba aspoň tři odpočinková místa, a laviček víc, protože se chodí ve více lidech, a na kola stačí prořezaná kláda, vždyť je to v lese.

  Reagovat
 • Dobrý den.
  Velmi dobrý nápad, jako odpočinkový prostor pro “ kochání panoramat“ vynikající, ale uvedený mobiliář se do lesního prostředí nehodí! A naučná stezka “Železná opona“ + likvidace nepohodlných bývalému režimu – jsem pro !!!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější návrhy